رضایی مطرح کرد ؛

تلاش اروپایی ها به حفظ ظاهر برجام و اجرای تعهدات آن از سوی ایران

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است اگر اروپایی ها تمایل به ادامه اجرای تعهدات برجام از سوی ایران دارند باید به جای حرف و سخن، برای اجرای تعهدات خود در مقام عمل برآیند.

 خانه ملت؛ محمد ابراهیم رضایی با اشاره به تلاش اروپایی ها به حفظ ظاهر برجام و اجرای تعهدات آن از سوی ایران، گفت: اروپایی ها در توافق برجام به منافع خود نگاه می کنند و همراهی ایران در مسیر اجرای تعهدات این توافقنامه را یک امر لازم می دانند.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: اروپایی ها در حال حاضر تحت فشار آمریکایی ها قدرت تصمیم گیری ندارند اما از آنجایی که نیازمند اجرای تعهدات از سوی ایران هستند در این راستا تلاش می کنند تا ایران را راضی کرده و برجام بر هم نخورد.

وی ادامه داد: راهبرد امروز جمهوری اسلامی با توجه به بیانیه شورای عالی امنیت ملی کشورمان آنها را وادار می کند که اگر صداقت دارند جدی تر در این حوزه ایفای نقش کنند و اگر نه راه آنها از ایران جدا می شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان مهلت 60 روزه را فرصت مناسبی برای این دانست که اروپایی ها صداقت خود را نشان دهند و خاطرنشان کرد: اروپایی ها باید تلاش کنند برجام پابرجا بماند و دیگر صحبت و سخن در این زمینه کافی نیست چرا که جمهوری اسلامی نیز تا کنون بسیار صبورانه برخورد کرده و مواضع شفافی داشته است و اکنون آنها باید اجرای برجام را نشان دهند./
ی

برچسب ها

آمریکا، اتحادیه اروپا، اخبار برگزیده، اروپا، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)