مرادی مطرح کرد ؛

ارزیابی اصلاح قانون انتخابات مجلس

احمد مرادی گفت: مطمئنم شورای نگهبان ایراداتی را در خصوص اصلاح قانون انتخابات مطرح می کند و می توان انتخابات آتی را بر مبنای قانون جدید برگزار کرد.

 خانه ملت؛ احمد مرادی  ضمن ارزیابی از اصلاح قانون انتخابات مجلس، اظهار داشت: قانون انتخابات در مجلس اصلاح شد و شورای نگهبان در فرصت قانونی باید نظر خود مبنی بر رد یا تایید را بیان کند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از موضوعات مهم این قانون بحث استانی شدن انتخابات مجلس بود، بیان کرد: مباحث موافقان و مخالفان را شنیده‌ایم و مهم این است که کارشناسان خارج از مجلس و مخالفینی که در مجلس صحبت کرده‌اند نشان می‌دهد که فضای کشور برای استانی شدن انتخابات آماده نیست.

وی افزود: استانی شدن مضرات بسیار زیادی برای کشور دارد و می‌تواند آسیب‌زا باشد.

مرادی با بیان اینکه یکی از بندهای مهمی که طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس بود، ایجاد ممنوعیت برای نمایندگانی است که 3 دوره متوالی در مجلس حضور داشته‌اند، ادامه داد: این موضوع برای نوبت رسیدن به نخبگان و حضور همه گرایش‌ها در مجلس مناسب است، نمایندگان مصوب کردند تا این نمایندگان یک دوره تنفس داشته باشند و سپس دوباره برای ورود به مجلس کاندیدا شوند. این موضوع بسیار مهم است و مغایرتی با قانون اساسی و شرع نیز ندارد.

نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی آباد، خمیر در مجلس گفت: موضوع ورود احزاب به انتخابت مجلس نیز از دیگر موضوعات مصوبه اخیر مجلس بود اما به دلیل عدم وجود شرایط مناسب، اکنون بستر کار فراهم نیست زیرا در کشور ما احزاب در ایام نزدیک به انتخابات فعال می‌شوند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: منتظریم شورای نگهبان نظر خود را اعلام کند، مطمئنم شورای نگهبان ایراداتی را مطرح می‌کند اما اگر به زودی نظر خود را اعلام کند، می‌توان انتخابات آتی را بر مبنای قانون جدید برگزار کرد./

 

برچسب ها

اخبار برگزیده، انتخابات، انتخابات مجلس