میرزاده مطرح کرد ؛

مهارت آموزی یکی از مهم ترین بخش های آموزش است

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه تعداد بالای فارغ التحصیلان بیکار در کشور، ماحصل مدرک گرایی است،گفت: صرف داشتن مدرک نمی تواند ضامن شغل افراد باشد.

 خانه ملت ؛ سیدحمایت میرزاده  با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با فرهنگیان و تاکیدات ایشان در خصوص لزوم توجه ویژه به بحث مهارت آموزی در سیستم آموزشی کشور گفت: قبل از مطرح کردن بحث مهارت آموزی، ایشان بر روی مسئله کنکور تاکید داشتند که البته باید گفت، مسئله کنکور حل شود، در کنار آن نیز می توان مهارت آموزی را در کشور گسترش داد.

مهارت آموزی یکی از مهم ترین بخش های آموزش است

نماینده مردم گرمی در مجلس افزود: بحث مهارت آموزی یکی از مهم ترین بخش های آموزش است که باید از دوران متوسطه بسیار جدی گرفته شود تا دانش آموزان هنگام ورود به دانشگاه، مراحل تکمیلی و نهایی آن را فرا بگیرند که البته مهارت آموزی در کشور دچار کم توجهی مسئولان آموزش و پرورش در دوران متوسطه و مسئولان وزارت علوم در دوران دانشگاهی قرار گرفته است.

رشد فزاینده بیکاری در کشور به دلیل نبود مهارت آموزی

این نماینده مجلس در دوره دهم ادامه داد: رشد فزاینده بیکاری در کشور به دلیل نبود مهارت آموزی در سیستم آموزشی کشور بوده است؛ زیرا خانواده ها، فرزندان خود را به سمت رشته های آکادمیک و تئوری محور سوق می دهند و به بحث مهارت آموزی توجهی ندارند؛ بنابراین مهم ترین وظیفه را در این راستا، هدایت تحصیلی برعهده دارد که باید دانش آموزان را به سمت رشته هایی هدایت کند که در آن مهارت دارند.

وی افزود: تعداد بالای فارغ التحصیلان بیکار در کشور، ماحصل مدرک گرایی است و صرف داشتن مدرک نمی تواند ضامن شغل افراد باشد؛ بنابراین مهارت آموزی و کسب مهارت، علاوه بر ایجاد اشتغال پایدار، می تواند بسیاری از مشکلات عدم اشتغال جوانان و فارغ التحصیلان دانشگاهی را حل کند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خاطرنشان کرد: تا زمانی که کنکور در کشور وجود دارد و فکر و ذهن دانش آموزان ، عبور از آن و گرفتن مدرک باشد، نمی توان مشکل نبود مهارت آموزی در سیستم آموزشی کشور را حل کرد؛ بنابراین مسئولان وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم با همکاری یک دیگر و کمک گرفتن از افراد خبره و کارشناس در این موضوع، باید مهارت آموزی را در کشور تقویت کنند./

برچسب ها

آموزش، آموزش و پرورش، ارتقای مهارت نیروی انسانی، مهارت ها، مهارت و خلاقیت