کوچکی نژاد مطرح کرد ؛

کنکور تنها در دانشگاه های پر طرفدار و رقابتی

نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه مافیا مانع اساسی حذف کنکور است ، گفت:کنکور تنها در دانشگاه های پرطرفدار و رقابتی برگزارشود و امیدواریم که بتوانیم در سال ۹۹ در قالب طرحی این مهم را عملیاتی کنیم.

  خانه ملت ؛ جبار کوچکی نژاددرباره حذف کنکور از حوزه علم و دانشگاه،گفت: حذف کنکور براساس مصوبه قانونی مجلس شورای اسلامی در مجلس نهم الزامی است که در دستور کار قرار بگیرد اما متاسفانه مافیا مانع حذف کنکور هستند.

قدرت مافیایی مانع اساسی حذف کنکور در وزارت علوم

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: قدرت مافیایی مانع اساسی حذف کنکور در وزارت علوم است و این در حالی است که در جلسه ای که با آقای دکتر لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی اخیرا برگزار شد ، مقرر شد که طرحی آماده شود که انشاالله تا سال 99 کنکور حذف شود.

کنکور تنها در دانشگاه‌های پر طرفدار و رقابتی برگزار شود

وی ادامه داد: کنکور تنها در دانشگاه های پر طرفدار و رقابتی از جمله صنعتی شریف البته توسط خود دانشگاه ها برگزار شود اما الزامی است که سازمان سنجش نیز بر وضعیت کنکوری که در دانشگاه برگزار می شود، نظارت جامع داشته باشد تا حقی از داوطلبان سلب نشود.

عضو هیئت رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه پذیرش دانشجو در دانشگاه های که صندلی خالی دارند با توجه به معدل داوطلبان و مصاحبه علمی عملیاتی شود یادآورشد: حذف کنکور در مجلس نهم تصویب شده است بنابراین بر طبق قانون حذف کنکور می بایست عملیاتی شود و شکی در این مسئله وجود ندارد./
 

برچسب ها

آزمون های سراسری، اخبار برگزیده، دانشجویان، دانشگاه