اصغر مسعودی مطرح کرد ؛

حضور گردشگر در کشور باعث رونق تولید و اشتغال است

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: برای گردشگری مذهبی، زیرساخت هایی لازم است اما باید گفت هنوز زمینه های لازم برای استفاده از تمام ظرفیت های گردشگری فراهم نشده است درحالیکه گردشگری مذهبی می تواند به رونق اقتصادی نیز کمک کند.

خانه‌ملت؛ اصغر مسعودی با اشاره به اینکه یکی از ظرفیت‌های بزرگ ایران گردشگری مذهبی است گفت: ایران اماکن مقدس و بقعه‌های متبرکه‌ای دارد که هر کدام از اینها علاوه بر اینکه جاذبه‌های تاریخی دارد، مشتاقانی نیز در کل دنیا دارد که می‌تواند ظرفیت بزرگی برای گردشگری باشد و از نظر آمار و ارقام می‌توان گفت که بیشترین گردشگر داخلی، گردشگر مذهبی است.

برخی کشورها فضای ایران را بسیار ناامن جلوه می‌دهند و مانع حضور گردشگر می‌شوند

نماینده مردم نی‌ریز و استهبان در مجلس شورای اسلامی افزود: قطعا برای گردشگری مذهبی، زیرساخت‌هایی لازم است اما باید گفت هنوز زمینه‌های لازم برای استفاده از تمام ظرفیت‌های گردشگری فراهم نشده است. هم ظرفیت‌های گردشگری دقیق معرفی نشده و هم زمینه لازم برای حضور گردشگر در آن مکان‌ها فراهم نشده است.

وی ادامه داد: ظرفیت بزرگ گردشگری ایران در 3 استان بزرگ مثل استان خراسان رضوی، استان قم و استان فارس بسیار شاخص است و استقبال خوبی در این استان‌ها، از بقاع متبرکه ائمه و امام‌زادگان می‌شود اما اماکن متبرکه بسیاری داریم که هم ناشناخته هستند و هم در عین حال سند و سندنامه دقیقی دارند.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: متاسفانه به دلیل مشکلاتی که در رابطه با برخی کشورها با کشورهای همسایه پیدا کردیم، برخی از کشورها مانع حضور افرادی که مشتاق حضور در ایران هستند، می‌شوند، از طرف دیگر متاسفانه فضای ایران را بسیار ناامن جلوه می‌دهند و تبلیغاتی می‌کنند که مطابق با واقعیت‌های موجود نیست.

وی اظهار کرد: باید مشوق‌هایی قرار دهیم که بتوان آن را در بخش گردشگری مذهبی استفاده کرد، متاسفانه گردشگری مذهبی برای برخی از گردشگران وجود ندارد تا از اماکن مذهبی و زیارتی بازدید کند؛ کسانی هستند که یک بار به مشهد آمدند و برخی از افراد به دلیل در نوبت ماندن‌های زیاد و اینکه توفیق رفتن به مکه را ندارند اما دوست دارند که به زیارت امام رضا علیه السلام بروند.

در گردشگری مذهبی نگاه نشاط آور و معنویت مورد توجه قرار می‌گیرد

عضو ناظر مجلس در شورای فرهنگ عمومی کشور گفت: در کنار گردشگری مذهبی، افرادی که از داخل و یا خارج کشور به زیارت اماکن متبرکه امام و امامزادگان می‌آیند، از ظرفیت‌های دیگر نیز بازدید می‌کند و این موضوع به رونق اشتغال و درآمدزایی کمک می‌کند و این نگاه نشاط آور و معنویت نیز در این سفرها مورد توجه قرار خواهد گرفت.

حضور گردشگر در کشور باعث رونق تولید و اشتغال است

مسعوی اظهار داشت: حضور گردشگر در اقتصاد موثر است چراکه به رونق هتلداری و مسافرخانه‌ها و کسب و کار عادی کمک می‌کند اما علاوه بر این، نگاه معنوی و روحی روانی خاصی که ایجاد می‌شود، می‌تواند به رونق تولید و اشتغال نیز کمک کند.

گردشگر مذهبی به رونق اقتصادی کمک می‌کند

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: جامعه‌ای که در حالت خمودگی است نمی‌تواند مولد و تولید کننده باشد به همین دلیل حضور گردشگر فعالیت‌های جانبی دیگری نیز دارد و به دلیل تحرکی که ایجاد می‌کند، می‌تواند برای آن کشور و گردشگر مفید باشد؛ به عنوان مثال گردشگری که به مشهد می‌رود در کنار زیارت امام رضا(ع) از چند جای دیگر نیز بازدید می‌کند و تنها یک گردشگر مذهبی نیست و در کنار آن از جاهای دیگر نیز بازدید می‌کند و این امر به رونق اقتصادی کمک می‌کند./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، اماکن مذهبی، بخش گردشگری، بودجه گردشگری، توسعه گردشگری، حوزه گردشگری، مراکز مذهبی