خالدی سردشتی مطرح کرد ؛

لزوم اصلاح حوزه های مدیریتی و سطح بندی مشکلات

نماینده مردم لردگان در مجلس شورای اسلامی گفت:وزارت صنعت،معدن و تجارت با فعال کردن بخش بازرگانی برای کمک ویژه به ثبات قیمت ها در بازار و کنترل و تامین شرایط قابل اعتماد در بازار بایستی برنامه ای تدارک ببیند.

  خانه ملت؛  محمد خالدی سردشتی یکشنبه ( 29 اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات برای همکاران عزیز، گفت: پیشاپیش میلاد کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع) را تبریک می گوییم. همکاران عزیز 3 سال از عمر مجلس دهم می گذرد و تمام تلاش ها برای رفع و رجوع مسائل و مشکلات کشور از طرف مجلس و دولت در دستورکار بوده و است.

نماینده مردم لردگان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:باید بپذیریم در شرایط کنونی کشور،نظام سلطه به خاطر عصبانیت از هیمنه و قدرت جمهوری اسلامی ایران تحریم های جدی را از اول انقلاب و خصوصا با شدت هرچه بیشتر از سال 91 در دستورکار قرار داده است تا شاید بتواند این هیمنه جمهوری اسلامی را بشکند و خواسته های خود را عملی سازد و تهدید از طریق تحریم را به کرسی نشاند و فرصت بالندگی،استقلال و آزادی را بگیرد و در این راستا تمام تلاش خود را می کند و سیاست های سلطه گرانه خود را تا امروز به کار برده است.

جمهوری اسلامی با پشتوانه مردمی و رهبری مقتدر از تمام گردنه های نفس گیر عبور کرده است

عضوکمیسیون انرژی مجلس ادامه داد:در این شرایط وظیفه مجلس،دولت و کل نظام، حفاظت از دستاوردهای نظام و درک شرایط مردم، به عنوان مهم ترین پشتوانه نظام ضروری است،در چنین شرایطی تلاش عالمانه،آگاهانه،مبتکرانه و برنامه ریزی،هدفگذاری و استفاده از ظرفیتهای داخلی و ظرفیتهای تشکیلاتی و مدیریتی کشور ضروری است.

گفتمان حاکم در جهان امروز منطق و اخلاق است

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود:همکاران عزیز؛جمهوری اسلامی با پشتوانه مردمی و وجود رهبری مقتدر تا امروز توانسته است از تمام گردنه های نفسگیر عبور کند،زبان دنیای امروز،زبان زور و تحکم نیست،گفتمان حاکم در جهان امروز منطق و اخلاق است.رفتارهای سیاسی که خالی از اخلاق، منطق و شعور سیاسی باشد، برجهان امروز که مرزهای جغرافیایی به مرزهای مرده تبدیل شده و دنیا به دهکده ای تبدیل شده است؛خروجی مثبتی ندارد و ارتباطی حاصل نمی شود؛ مگر اینکه ارتباط در یک فضای سالم مبتنی بر احترام و درک متقابل که موجب توان افزاییدو طرف شود؛صورت پذیرد.

اصلاح حوزه های مدیریتی و سطح بندی مشکلات در مقابل اولویت های ملی گام موثر برای کاهش اثر تحریم ها است

وی ادامه داد:در دنیای هوشمند امروز،ارتباط یک طرفه ،استعمارگونه و که در پی تامین منافع یک طرف تن می دهد و روابط ظالمانه یک طرفه یک کشور را بررسی می کند،جایگاهی ندارد.در شرایط کنونی که تحریم های فراگیر در دستورکار نظام سلطه قرار گرفته است و آسیب های جدی به زندگی و معیشت مردم به دلیل عدم وجود برنامه منسجم و کارآمد وارد کرده است و شاید بیشتر ناشی از جدی نگرفتن توان داخلی است؛اصلاح حوزه های مدیریتی و ساختارهای اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سطحبندی مشکلات در مقابل اولویت های ملی، استانی و شهرستانی گام موثر برای کاهش اثر تحریم ها است. در چنین شرایطی براساس وضع موجود و نظریات علمی و کارشناسی چند مورد مهم را متذکر می شوم.

راه فرار سوداگران اقتصادی از پرداخت مالیات با استفاده از ابزار کارآمد روز دنیا، بسته شود

نماینده مردم لردگان در مجلس در ادامه، اولین مورد را بیان کرد: نظام مالیاتی کشور باید اصلاح شود و در شرایط کنونی راه فرار سوداگران اقتصادی از پرداخت مالیات،با استفاده از ابزار کارآمد روز دنیا و نظام مالیاتی منسجم عدالت محور، بسته شود.

خالدی در ادامه،مورد دوم را متذکر شد: وزارت صنعت،معدن و تجارت با فعال کردن بخش بازرگانی برای کمک ویژه به ثبات قیمت ها در بازار و کنترل و تامین شرایط قابل اعتماد در بازار بایستی برنامه ای تدارک ببیند.

وی افزود:در مدیریت کلان کشور،آموزش و پرورش به عنوان پایه و اساس توسعه بنیادین کشور و اولویت اول کشور قرار گیرد و به تبع آن اصلاح نظام آموزش عالی کشور و تنظیم برنامه های آن برحسب نیاز کشور و بازار کار جدی گرفته شود.

مالیات برارزش افزوده زمین و مسکن تکمیل کننده و کنترل کننده قیمت ها خواهد بود

خالدی با شمردن چهارمین مورد،در ادامه تاکید کرد:در حوزه مسکن به عنوان بخش مهمی از اقتصاد کشور و نیاز روز جامعه و توجه به گزارش های نگران کننده افزایش سرسام آور و افسارگسیخته قیمت ها که نتیجه سیاست های ناکارآمد بخش مسکن و وضعیت نابسامان و مباحث مربوط به دفاتر مشاوران املاک است،به طوری که امروز خرید مسکن برای بسیاری از هموطنان خصوصا قشر متوسط،کارمند،کارگر و جوانان دست نیافتنی و رویا شده است. قطعا راه حل آن باید با همکاری مجلس،دولت،قوه قضائیه و همراهی مردم محقق شود و در این راستا سازماندهی و ساماندهی قیمت واقعی مسکن از طریق ایجاد سازوکار اجرایی شدن قیمت کارشناسی موثر است که دراین راستا مالیات برارزش افزوده زمین و مسکن تکمیل کننده و کنترل کننده قیمت ها خواهد بود ؛کاری که خیلی از کشورها به راحتی با ترکیب کردن این روش ها باعث کاهش هزینه های مسکن شده است.

این نماینده مردم درمجلس دهم با برشمردن نکته پنجم در ادامه مطرح کرد:مطلب مهم دیگر بحث آمایش سرزمین درکشور است که سال ها است مطرح شده و تا امروز نتایج ملموس و کاربردی آن در اختیار برنامه ریزان قرار نگرفته است،به خصوص در بخش منابع طبیعی و کشاورزی لازم است که یک بار برای همیشه پتانسیل ها و خدمات اراضی کشاورزی و اراضی ملی مشخص شود و برهمین اساس مردم بتوانند به طور شفاف از این منابع استفاده کنند و از این سردرگمی نجات یابند.

هنوز نسخه ای شفابخش و اجرایی برای رفع نیازهای معیشتی مردم مستقر در مناطق ملی تدوین نشده است

وی در ادامه مطرح کرد: 90 سال از مدیریت منابع طبیعی کشور می گذرد و هنوز جانمایی کارکردهای اکوسیستمی در بخش های تامین کنندگی، تنظیم کنندگی، زیستگاهی و رفاهی مشخص نشده است.قطعا بخش زیادی از جمعیت روستایی کشور وابستگی شدیدی به منابع طبیعی دارند؛اما جای تعجب دارد که علیرغم به رسمیت شناختن این وابستگی ها توسط منابع طبیعی،هنوز نسخه ای شفابخش و اجرایی برای رفع نیازهای معیشتی مردم مستقر در مناطق ملی در کنار حفاظت پایدار از این منابع، تدوین نشده است؛بنابراین برای مرتفع کردن بروکراسی های اداری و طولانی مدت جهت بهره گیری از اراضی کشاورزی و منابع طبیعی کشور در مرحله اول باید ارتباط و نیاز مردم برای منابع طبیعی در سایه دیگر برنامه ریزی های آمایش مشخص و ارائه شود.

وزیر بهداشت مشکلات نیروهای انسانی و تجهیزات پزشکی استان را مرتفع کند

خالدی خاطرنشان کرد:از وزیر جهادکشاورزی انتظار دارم،مشکلات کشاورزان در استان چهارمحال و بختیاری خصوصا شهرستان های لردگان،خان میرزا و پیگیری جدی مسائل مربوط به پروژه های مهم آبرسانی را در این بخش ها و شهرستان لردگان مورد توجه قرار دهند و این موارد در مصوبات سفر رئیس جمهوری بود که تا امروز معطل مانده است.از وزیر بهداشت به خاطر مساعدت در مورد مسائل و مشکلات چهارمحال و بختیاری تشکر می کنم،اما انتظار دارم که از نزدیک هم با سفری که به استان خواهند داشت؛مشکلات نیروهای انسانی و تجهیزات پزشکی در این استان و شهرستان لردگان به طور اخص مورد بررسی قرار دهند.

نماینده مردم لردگان در مجلس شورای اسلامی در پایان مطرح کرد:از وزیرکشور تقدیر و تشکر می کنم به خاطر عنایت ویژه ایشان برای تبدیل لردگان از بخش به شهرستان و انتظار دارم که در ادامه کار برای بخش فلارد این عنایت ویژه را داشته باشند.از وزیرراه و شهرسازی که به استان سفر داشت و جاده شهرستان را خصوصا جاده لردگان را در دستور اجرا قرار دادند،تشکر می کنم./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، بازرگانی، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، بیانات رهبری، تحریم اقتصادی، تحریم ها، رهبر معظم انقلاب اسلامی