فلاحت پیشه مطرح کرد ؛

عربستان نقش آمریکا را در خاورمیانه ایفا می کند

رئیس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی :عربستان به دنبال فرافکنی و جو سازی علیه ایران است و به نوعی نقش آمریکا را در خاورمیانه ایفا می کند.

خانه‌ملت ؛ حشمت الله فلاحت پیشه تاکید کرد:عادل الجبیر بیشترین نقش را در ایجاد اختلاف بین ایران و عربستان داشت وحالا به عنوان وزیر مشاور درامورخارجی این سیاست را دنبال می کند وباید در مقابل این رفتارش به جهان اسلام پاسخگو باشد.البته که حکومت سعودی هم مقاومت خاصی در مقابل این رفتار ها از خود نشان نداد.

وی افزود:این که سپاه فرماندهی حوثی هارا بر عهده دارند فرافکنی است و حوثی ها بخشی از واقعیت یمن هستند واقعیتی که سعودیها تلاش کردند آنرا جور دیگری جلوه دهند همانطور که در بحرین این سیاست را اتخاذ کردند.

نماینده مردم اسلام آباد غرب تصریح کرد:برای حل بحران یمن باید راهکار یمنی اتخاذ شود وعربستان مانع این کار است،درشرایط کنونی منطقه جنگ نه جز منافع ایران است ونه آمریکا اما برخی بازیگران منطقه مثل عربستان سیاست دیگری را دنبال می کنند و حتما باید با هوشمندی مدیریت تشن را در راس سیاست های خود داشته باشیم.

به گزارش خانه ملت،عادل الجبیر وزیر مشاور سعودی در امور خارجه ادعا کرده بود شبه نظامیان حوثی جزئی از سپاه پاسداران هستند که دارایی ملت یمن را به نفع ایران به تاراج می برند،این در حالی است که ائتلاف عربی به رهبری دولت سعودی از فروردین 94 حملات همه جانبه ای را علیه مردم یمن انجام داده که در پی آن حدود 70هزار نفر کشته شده اند و علاوه بر آن تعداد زیادی نیز از فقر و گرسنگی ناشی از محاصره رنج می برند./
 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، تهدیدها، عربستان