کمالی پور مطرح کرد ؛

تحرکات اخیر در منطقه طراحی شده دست دشمن است

نایب رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس می گوید:هدف از سلسله اقداماتی که درحال انجام است ؛فقط و فقط این است که پرونده سازی کرده و ایران را متهم همه این جریانات قرار دهند و در واقع یک اجماع جهانی را علیه ایران ایجاد کنند.

  خانه ملت؛ یحیی کمالی پور  ضمن اشاره به تحرکات عربستان در منطقه گفت:در چند روز اخیر شاهد یک سری تحرکاتی در منطقه بودیم،به نحوی که چند تا کشتی در سواحل امارات مورد هدف قرار گرفته اند.

تحرکات اخیر در منطقه طراحی شده دست دشمن است

وی با اشاره به انفجار در منطقه سبز (الخضراء) بغداد،ادامه داد:شب گذشته در اطراف سفارت آمریکا موشک شلیک شده است که به نظر می رسد این اتفاقات منسجم و طراحی شده که الان دارد شکل می گیرد،طراحی شده دست خود دشمن است که می‌خواهد به نوعی نوک پیکان اتهام را به سمت ایران ببرد .

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس با بیان اینکه دشمن می خواهد تحریم های ضدایرانی را موجه جلوه بدهد،تاکید کرد:آمریکا و همپیمانانش در منطقه می خواهند با این اقدامات تشدید تحریم ها را موجه جلوه بدهند و حتی برای یک سری اقدامات دیگری که مد نظرشان است،راه را هموار کنند.

کمالی پور در ادامه مطرح کرد: شاهد بودیم که هم در امارات و هم در تحرکاتی که در منطقه سبز بغداد اتفاق افتاد؛بلافاصله رسانه‌هایشان ایران را مورد اتهام قرار دادند.

این نماینده مردم درمجلس دهم با تاکید بر لزوم حفظ خویشتن داری کشورمان،تاکید کرد:ما در شرایط فعلی،ضمن حفظ انسجام داخلی و اتحاد سیستم دفاعی خودمان،باید مراقب تحرکات آمریکایی ها و ایادی آنها در منطقه باشیم و آنها مرتب و کراراً ممکن است این حرکت ها را تکرار کنند تا حساسیت ایران را برانگیزند و ایران را دچار تنش کنند.

عضو فراکسیون مستقلین مجلس با تاکید براینکه باید حواسمان به تحرکات آمریکا باشد،خاطرنشان کرد:با توجه به اینکه ما در شرایط برتری در حوزه جغرافیایی قرار داریم و از طرفی به مصلحت آنها هم نیست که وارد جنگ جدید شوند؛من فکر می‌کنم که باید حواسمان به تحرکات آمریکا و کسانی که از سیاست های آمریکا در منطقه تبعیت می‌کنند، باشد و خدای نکرده بهانه ای دست آنها ندهیم.

هدف دشمن از تحرکات در منطقه ایجاد اجماع جهانی علیه ایران است

وی در ادامه افزود:هدف از این سلسله اقداماتی که دارد انجام می‌شود و ممکن است تداوم داشته باشد؛فقط و فقط این است که پرونده سازی کرده و ایران را متهم همه این جریانات قرار دهند و علیه ایران در شورای امنیت اقداماتی انجام دهند و در واقع یک اجماع جهانی را علیه ایران ایجاد کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم اتفاقاتی که تا الان افتاده نشان می دهد که آمریکا یکجانبه گرایی کرده است و کشورهای دیگر هم در ظاهر و به کلام،تمکین نکرده اند؛البته کار مثبتی هم آن ها انجام نداده اند ولی در کلام گفتند که "اگر جنگی بشود،با آمریکا همراهی نمی کنیم"و در تحریم‌ها ما مسیر حفظ برجام را پی می‌گیریم و یکسری کلمات کلیدی گفتند.

ادامه داد:این عدم همراهی کشورها با ایالات متحده،نشان می‌دهد که آمریکا تا الان موفق نبوده است که یک اجماع جهانی را علیه ایران ایجاد کند؛به نظر می‌آید اقدامات پراکنده ای که دارد انجام می شود با طراحی از پیش تعیین شده است با این باور است که آمریکا بتواند کشور ایران را به عنوان یک کشور خطرناک در منطقه جلوه دهد و نهایتاً اینکه یک اجماع جهانی علیه ایران کند،فکر می‌کنم پشت همه ی برنامه ها و مسائل،برنامه ریزی برای این موضوع باشد.

اسرائیل می خواهد محور مقاومت را مشغول جنگ و درگیری فرسایشی کند

وی با اشاره به نقش اسرائیل در این میان،خاطرنشان کرد:مطمئناً در این میان هم آمریکا،هم اسرائیل و هم کشورهای منطقه که حالا تحت راهبری آمریکایی ها حرکت می کنند،از سیاست واحدی برخوردار هستند.اسرائیل با یکسری تحرکات در سوریه همین کار را انجام می دهد؛در فلسطین هم همین کار را انجام می‌دهد و در واقع می خواهد محور مقاومت را مشغول جنگ و درگیری فرسایشی کند و نهایتاً بازهم در هرگوشه و کناری از حوزه محور مقاومت اتفاق می‌افتد نوک پیکان و محور توجه را ایران قرار می‌دهند و به نظر می‌آید که همه اینها در اقدامات علیه ایران باهم همراه باشند.

ایران در هیچ درگیری نظامی پیشقدم نخواهد شد

وی با تاکید بر لزوم حفظ خویشتن داری جمهوری اسلامی ایران،ادامه داد:ما با حفظ مسائل دفاعی خودمان و با تقویت بنیه های دفاعی باید مواظب تحرکات آنها باشیم، آنها می‌خواهند حرکت‌هایی انجام دهند تا ما پیشقدم شویم تا همان اجماع را علیه ایران ایجاد کنند؛ولی فکر می کنم ضمن حفظ بنیه دفاعی خودمان در هیچ درگیری نظامی پیشقدم نخواهیم شد.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی مطرح کرد:همانطور که در جنگ ۸ ساله هم اتفاق افتاد که ما شروع کننده جنگ نبودیم و از کشورمان دفاع کردیم و همین هم در دنیا اثبات شد و توانستیم خسارت از عراق بگیریم ،عراق را شروع کننده جنگ اعلام کردیم در این موضوع هم نباید شروع کننده باشیم.

گفتنی است؛ شب گذشته انفجاری در اطراف منطقه سبز بغداد به وقوع پیوسته است.برخی منابع گفتند که آژیرهای هشدار از داخل سفارت آمریکا به صدا در آمده است.خبرنگار الجزیره گزارش داد که انفجار بعد از اصابت یک خمپاره به نزدیکی سفارت آمریکا در منطقه سبز بغداد رخ داده است./

 

برچسب ها

آمریکا، اخبار برگزیده، جنگ، عربستان