در صحن علنی مجلس صورت گرفت ؛

لزوم برخورد جدی با پولشویی، رانت و فساد در کشور

موافقان فوریت لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی بر لزوم برخورد جدی با پولشویی، رانت و فساد در کشور تأکید کردند.

 خانه ملت؛ محمدحسین قربانی و مصطفی کواکبیان در نشست علنی صبح امروز (سه‌شنبه، 31 اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی در موافقت با فوریت یک فوریت لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی مطالبی را بیان کردند.

بنابراین گزارش محمدحسین قربانی در موافقت با فوریت این لایحه گفت: ما قانون پولشویی را در دو مرحله تصویب کردیم ولی مقداری از آن در حوزه اطراف و اکناف مانده است که باید مورد بررسی قرار گیرد لذا از دولت به خاطر تقدیم این لایحه به مجلس تشکر می‌کنم.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی افزود: نمی‌توان در کشور منکر پولشویی شد، سلطان‌‌هایی در کشور وجود دارد و همچنین تخلفات ارزی که در کشور رخ داده است باید در این لایحه مورد برسی قرار گرفته تا با متخلفان و کسانی که از رانت برخوردار هستند، برخورد می‌شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در بعد نظارتی باید متخلفان و کسانی که پولشویی کرده و منابع ملت را به تاراج برده‌اند، به مقام قضای معرفی شوند تا بتوان پولشویی را در کشور ریشه‌کن کرد.

مصطفی کواکبیان در موافقت با فوریت این لایحه گفت: چه موردی در کشور از فساد و رانت و پولشویی مهمتر است که باید مورد بررسی قرار گیرد در حالی که موارد مذکور از همه جهات دارای اهمیت است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس ادامه داد: در قانون برخی از دستگاه‌های نظارتی و اجرایی اختیارات لازم را در مبارزه با پولشویی ندارند که در این لایحه به این دستگاه‌ها این اختیار داده شده که بتوانند با متخلفان پولشویی و فساد مقابله و برخورد کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یادآور شد: باید طوری برخورد صورت گیرد که دیگر در کشور شاهد پولشویی و فساد نباشیم لذا از همکاران تقاضا می‌شود که با دو فوریت این لایحه رأی قاطع دهند./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، صحن علنی، مفسدان اقتصادی، پولشویی