گودرزی مطرح کرد ؛

دلایل بی ثباتی در رفتارهای سیاسی آمریکایی ها علیه ایران

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دلایل بی ثباتی در رفتارهای سیاسی آمریکایی ها علیه ایران را تشریح کرد.

  خانه ملت؛ مسعود گودرزی با اشاره به دلایل بی ثباتی در رفتارهای سیاسی آمریکایی ها علیه ایران، گفت: ابتدا باید اذعان کرد که ترامپ فردی تاجر است و از حوزه سیاست سررشته ای ندارد لذا شاهد حضور افراد افراطی مانند جان بولتون در اطراف وی هستیم.

نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مقامات کاخ سفید درک درستی از ایران اسلامی و جایگاهش در منطقه ندارند، اظهار کرد: در واقع آنها صرفا ایران را مانعی برای تحقق اهدافشان در خاورمیانه می دانند از این رو سیاست های خصمانه ای را اجرایی می کنند.

وی ضمن اشاره به اینکه ترامپ و اطرافیانش به دلیل تاجر مسلک بودن درصدد دوشیدن کشورهای همپیمان خود و بدست آوردن دلارهای نفتی هستند، ادامه داد: در واقع آنها درلاهای نفتی این کشورها را برای توسعه و رونق اقتصادی آمریکا به غارت می برند و در مقابل با طرح سیاست های ضدایرانی موضوع حمایت از همپیمانانشان را به میان می آورند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر اینکه دولتمردان ایالات متحده سیاست چماق و هویج را در مقابل ایران اجرایی می کنند، تصریح کرد: در واقع آنها می خواهند با افزایش فشار و طرح موضوع مذاکره به اهداف خود برسند و از طرفی ایران را وادار به کوتاه آمدن در مقابل سیاست هایشان در منطقه کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه امروزه ترامپ مخالفان جدی در بدنه حاکمیتی آمریکا دارد از این رو مشاهده می شود که مسئله استیضاحش هم نقل محافل سیاسی است، خاطرنشان کرد: بنابراین شاهد رفتارهای دوگانه دولت کنونی آمریکا در مقابل ایران هستیم که هیچکدام بر اساس به ثمر و نتیجه مطلوبشان نمی رسد./

 

برچسب ها

آمریکا، اخبار برگزیده، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، تحریم، تحریم اقتصادی، تحریم ها، صحن علنی