نوروزی مطرح کرد ؛

آمریکایی ها به یک مورد از تعهدات خود پایبند نبودند

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس معتقد است آمریکا از طرفی دم از مذاکره می زند و از طرفی ناو جنگی خود را به خاورمیانه ارسال می کند، اظهار کرد: آمریکا تهدید را ابزاری برای ایجاد رعب و ترس در ایران و کشاندن ایران بر سر میز مذاکره می داند.

  خانه ملت؛  حسن نورزی در نشست علنی  شنبه 4 (خردادماه) در نطق میان دستور خود با گرامی‌داشت سوم خرداد سال روز آزادسازی خرمشهر، گفت: امروز سالروز ضربت خوردن لیله القدر الهی امیرالمومنین علی(ع) است، همانکه پیامبر(ص) کفالت او را عهده‌دار شد، "علی را قدر، پیغمبر شناسد، ولی قدر گوهر زرگر شناسد" و او به‌عنوان نخستین مسلمان به مقتدای خود ایمان آورد" او تنها کسی است که در کوه حراء در کنار پیغمبر قرار می‌گرفت.

علی(ع) "جهاد" را بابی از باب‌های بهشت می‌داند

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در جریان دعوت مردم به اسلام از سوی پیامبر(ص) علی(ع) تنها کسی بود که به پیامبر(ص) ایمان آورد، افزود: ایشان می‌فرمودند؛ من همان هستم که در کودکی به مصاف قهرمانان عرب رفتم و ایشان بود که اعلام کردند؛ هیچگاه در حق شک ننمودم و او "جهاد" را بابی از باب‌های بهشت می‌داند که خدا آن را برای اولیای مخصوص خود برگزیده است، کسی که در بستر شهادت پیامبر می‌خوابد تا وی مکه را به سلامت به قصد مدینه طی کند.

وی ادامه داد: امیرالمومنین می‌فرماید؛ آیا من قانع شوم که به من امیرالمومنین گویند اما در سختی‌های روزگار با مردم سهیم نشوم، من خلف نشدم که خوردن غذاهای خوب همچون یک حیوان من را از خدا و جامعه غافل کند و او در باب ظلم می‌فرماید؛ انقدر زره خود را پینه زدم که از پینه زدن آن خجل شده‌ام.

نورزی با بیان اینکه امیرالمومنین(ع) در باب شهادت‌طلبی می‌فرمایند؛ هزار ضربه شمشیر بر من وارد شود آسان‌تر است که در بستر مرگ بمیرم، تا اینکه در صبح امروز فرق مبارکش در محراب عبادت کشاف و بر تن پاک‌تر از گلش قطرات خون شکفاف و نه تنها زمینیان بلکه آسمانیان نیز عذادار شدند، اضافه کرد: همین امیرالمومنین است که می‌فرمایند؛ راه نجات ما عمل به سیره، طریقه، نهج‌البلاغه و منش من خواهد بود.

آمریکایی‌ها به یک مورد از تعهدات خود پایبند نبودند

این نماینده مجلس با اشاره بحث مذاکره با آمریکا، اظهار کرد: رهبر انقلاب اسلامی در دیدار 24 اردیبهشت ماه فرمودند؛ امام راه‌حل مذاکره ما را با آمریکا سم دانسته و این مذاکره با دولت کنونی آمریکا به دلایل متعدد سم مضاعف است که ازجمله این دلایل تجربه برجام است که در توافق هسته‌ای ایران تعهدات متعددی درخصوص فعالیت‌های هسته‌ای خود داد و آمریکا نیز متعهد به رعایت به حریم‌های مرتبط با آن شد و و اگرچه ایران امتیازات خود را کامل داد اما آمریکایی‌ها به یک مورد از تعهدات خود پایبند نبودند.

آمریکا نه امتیاز نقدی می‍‌دهد و نه به تضامین سازمان ملل و شورای امنیت معتقد است

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس به دیگر دلایل نبایدهای مذاکره با آمریکا و سم بودن آن برای ایران اشاره کرد و افزود: اساس هر مذاکره بر مبنای اعتماد است و زمانی که اعتماد نیست بهترین کار اخذ امتیاز نقدی است، دقیقا کاری که آمریکایی‌ها در برجام کردند البته ایجاد تضمن راه دیگری در شرایط عدم اعتماد است اما آن‌ها نه امتیاز نقدی می‍‌دهد و نه به تضامین سازمان ملل و شورای امنیت معتقد است.

امروز آمریکا به دنبال مذاکره بر سر نقاط قوت یعنی توان موشکی و نفوذ منطقه‌ای ایران است

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس با تاکید براینکه مذاکره به معنای داد و ستد است به دیگر دلایل نبایدهای مذاکره با آمریکا و سم بودن آن برای ایران اشاره کرد و گفت: امروز آمریکا به دنبال مذاکره بر سر نقاط قوت جمهوری اسلامی ایران است یعنی توان موشکی و نفوذ منطقه‌ای ایران است یعنی اهرم اصلی امنیت پایدار جمهوری اسلامی را نشانه گرفته است لذا کدام انسان عاقلی است برروی ابزار امنیت پایدار خود معامله کند.

مذاکره برای آمریکایی‌ها ابزاری برای گرفتن امتیاز است

وی با اشاره به اینکه از نظر آمریکایی‌ها مذاکره ابزاری برای گرفتن امتیاز است چراکه او خود را خدای جهان می‌دادند، بیان کرد: چطور می‌توان از چنین رغیب و مذاکره‌کننده‌ای امتیاز گرفت؟، اگرچه عده‌ای معتقدند اگر مذاکره منفعت ایجابی ندارد حداقل از خصومت آمریکا علیه ایران می‌کاهد اما این تصور هم درست نیست چراکه در مذاکره امریکا می‌پندارد فشارها پاسخ مثبت داده، لذا می‌گویند؛ حال زمان سخت گرفتن بر ایران است!

آمریکا از طرفی دم از مذاکره می‌زند و از طرفی ناو جنگی خود را به خاورمیانه ارسال می‌کند، اظهار کرد: آمریکا تهدید را ابزاری برای ایجاد رعب و ترس در ایران و کشاندن ایران بر سر میز مذاکره می‌دانند
نورزی با بیان اینکه آمریکا از طرفی دم از مذاکره می‌زند و از طرفی ناو جنگی خود را به خاورمیانه ارسال می‌کند، اظهار کرد: آمریکا تهدید را ابزاری برای ایجاد رعب و ترس در ایران و کشاندن ایران بر سر میز مذاکره می‌دانند.

این نماینده مجلس معتقد است مذاکره با آمریکای مستکبر مصداق دوری از وعهده نصرت‌الهی است یا باید به وعده الهی تکیه کرد یا به وعهده امریکایی‌ها و این دو نیز قابل جمع نیست.

افرادی که در طول 40سال امتحان خود را پس داده‌اند میدان را برای جوانان باز کنند

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی در مجلس همچنین ضمن قدردانی از استاندار تهران نسبت به تحولات انجام داده در استان، گفت: راه نجات نظام و دولت تکیه بر نیروهای جوان و متخصص است و افرادی که در طول 40سال امتحان خود را پس داده‌اند باید کنار روند و میدان را به جوانان و متخصصان باز کنند.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس خطاب به رئیس مجلس، بیان کرد: به‌عنوان خدمتگذار فراکسیون ایثارگران از دولت گله‌مند هستم چراکه دولت و حتی نظام ادرای مجلس به 42 مورد از مصوبات مربوط به ایثارگران همچون مسائل معیشتی، درمانی، رفاهی، آموزشی، استخدامی، تعیین درصد جانبازان و... عمل نکردند لذا امید است رئیس مجلس در زمینه دستورات لازم را صادر کند../
 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، جوانان، مذاکرات