نجفی خوشرودی مطرح کرد؛

موضوع قدس عنوان وحدت جهان اسلام است

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از بررسی آخرین وضعیت موضوع فلسطین و تحولات منطقه ای در کمیسیون متبوعش خبر داد.

خانه‌ملت؛ علی نجفی خوشرودی در تشریح نشست  (یکشنبه، 5 خردادماه) کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: نشست کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با حضور سفیر فلسطین در جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان جنبش حماس و جنبش جهاد اسلامی و نمایندگان ارگان های ذی ربط برگزار و طی آن آخرین وضعیت موضوع فلسطین و تحولات منطقه ای مرتبط مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: سفیر فلسطین در این جلسه اظهار داشت که وحدت تنها راه پیش روی ملت هاست، ایران قدرت بزرگ منطقه ای است و هدف برخی پروژه ها از جمله برگزاری برخی کنفرانس ها، ضربه زدن به ایران است تا بتوانند موجودیت مصنوعی رژیم اسرائیل را حفظ کنند.

وی ادامه داد: نماینده جنبش حماس نیز تصریح کرد که موضوع قدس عنوان وحدت جهان اسلام است و بانیان کنفرانس اقتصادی در بحرین (اوایل تیرماه سال جاری) در راستای معامله قرن اگر خسته شده اند، ما خسته نشده ایم.

این نماینده مردم در مجلس دهم اظهار کرد: نماینده جنبش جهاد اسلامی نیز با اشاره به پروژه مشترک ترامپ و نتانیاهو تاکید کرد که به پیروزی نهایی نزدیک شده ایم، ملت فلسطین یکصد سال مقاومت کرد و ایران پایگاه اصلی مقاومت است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: در ادامه تعدادی از اعضای کمیسیون، دیدگاه ها و تحلیل های خود را پیرامون موضوع فوق الذکر ارائه کردند.

نجفی خوشرودی گفت: اهمیت روز جهانی قدس در سال جاری، ضرورت همبستگی جهان اسلام برای مقابله با محو کردن موضوع فلسطین، ممکن نبودن و مخالفت با فروش سرزمین در مقابل پول، ارتباط فشارهای آمریکا بر ایران با حمایت از فلسطین از اهم محورهای مطروحه در این جلسه بود.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: همچنین تاکید شد که توطئه های مختلف علیه ملت فلسطین طی چند دهه تاکنون به جایی نرسید و در کنفرانس بحرین نیز به جایی نخواهد رسید و در آستانه روز قدس همسویی موضوعی بین موضوع ایران و موضوع فلسطین قابل توجه بوده و بخشی از راهبرد کلانی است که برای ایجاد فشار و تفرقه در جهان اسلام دنبال می شود./
 

برچسب ها

آمریکا، اخبار برگزیده، اسرائیل، جنگ غزه، رژیم صهونیستی، صهیونیست، صهیونیست ها، فلسطین