حسن بیکی :

ترامپ دچار اشتباه بزرگ قرن شده است

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به درخواست مکرر آمریکا برای مذاکره با ایران، گفت: ترامپ دچار اشتباه بزرگ قرن شده و دنبال دامن زدن به التهابات داخلی ایران است.

  خانه‌ملت؛ ابوالفضل حسن بیکی با اشاره به موضوع مذاکره ایران و آمریکا، گفت: ترامپ و مشاورانش می‌پندارند که جهان تک قطبی است و رئیس‌جمهور آمریکا هر چه بگوید مُرّ قانون بوده و عملی می‌شود لذا با اشتباه بزرگ قرن مواجه شدند.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی با یادآوری درگیری آمریکا با ایران، ونزوئلا، اروپا، چین و کره شمالی، تصریح کرد: آنها می‌پندارند که می‌تواند با همه دنیا مانند ملک سلمان برخورد کند.

ترامپ فکر می‌کند ایران، ایران سال 57 است

وی افزود: اشتباه دیگر ترامپ این است که فکر می‌کند ایران اسلامی، ایران سال 57 است اما هم‌اکنون متوجه شده که ایران از قدرت نظامی بالایی برخوردار است و نمی‌توامند با آن مقابله کنند.

حسن بیکی معتقد است: از سوی دیگر ترامپ برای نجات اسرائیل می‌خواست با اقدامات خصمانه مرگ اسرائیل را به تاخیر بیندازد اما امروز خود هم به این جمع بندی رسیده که جمهوری اسلامی حرف اول منطقه را می‌زند و در سطح بین الملل هم نقش بازی می‌کند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: با این شرایط مقابله و برخورد جمهوری اسلامی ایران قاطعانه و شدید شد، گروه مقاومت هم به عنوان بازوی قدرت نقش بازی می‌کند، ترامپ با راه اندازی جنگ روانی تهنا توانست توجه کشوری چون عربستان را با خود همراه سازد، امروز هم در باتلاقی فرو رفتند که امکان نجات ندارند.

رئیس‌جمهور آمریکا دنبال خرید زمان برای خود است

وی ادامه داد: ترامپ می‌خواهد از هر موقعیتی سوء استفاده کند اما در این شرایط نتانیاهو نتوانست دولت تشکیل دهد و دچار اختلافات شدید شد و نمی‌تواند در مقابل مقاومت ایستادگی کند، از سوی دیگر هم به شدت با مشکلات مالی مواجه هستند. با این وضعیت ترامپ به دنبال خرید زمان و حفظ وضعیت مالی است.

حسن بیکی با تاکید بر توجه به وجود نفوذی‌های داخل کشور، گفت: آمریکا به عنوان کشوری که در شرایط بد مالی قرار دارد، نمی‌تواند سیاست‌های گذشته خود را عملیاتی کند، اما ما نباید نسبت به نفوذی‌های داخلی بی‌توجه باشیم، برای عده‌ای قیمت ارز بسیار اهمیت است لذا دست به هر اقدامی می‌زنند تا سود ببرند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: ملت ایران چهل سال در مقابل سیاست‌های آمریکا مقاومت کردند و به خود می‌بالند که در سایه رهبر بزرگ و فرزانه از قدرت دفاعی بالایی برخوردارند لذا با همبستگی و هماهنگی ایستادگی می‌کنند.

آمریکا دنبال التهابات داخلی در ایران است

وی افزود: اظهارات ترامپ در ژاپن درباره مذاکره با ایران بسیار سخیف و نشان از ضعف در مقابل ملت ایران بود، جمهوری اسلامی ایران بنا به حکم رهبری هیچ گاه دنبال ساخت بمب اتم نبوده است، آمریکا به دنبال التهاب داخلی است و از منظر دلال اقتصادی صحبت می‌کند.

حسن بیکی گفت: دیگر گوش شنوایی در دنیا برای شنیدن این نوع برخوردها وجود ندارد، از این رو با طرح مذاکره یا معامله قرن می‌خواهد کشورهایی را با خود همراه سازد در حالی که بسیاری از کشورها چون عراق، سوریه، قطر و چین در این اجلاس شرکت نخواهند کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، معتقد است: ایران همه مولفه های قدرت را در اختیار دارد لذا تاکید ترامپ و مشاورانش بر موضوع مذاکره با ایران به انواع مختلف و با اهداف گوناگون نشان از تضعیف و و سرگردانی آنها دارد./
 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، تحریم، تحریم اقتصادی، مذاکرات