مافی مطرح کرد ؛

فرصت ۶۰ روزه شورایعالی امنیت ملی به اروپا

مافی معتقد است اگر اروپا حسن نیتی در قبال عملکرد خود در برجام دارد باید در ضرب الاجل ۶۰ روزه ایران صورت دهد و ایران فرصت جدیدی به آنها نخواهد داد.

 خانه‌ملت؛ پروانه مافی در واکنش به درخواست دو ماهه اروپا برای اجرای اینستکس، گفت: شورای عالی امنیت ملی کشورمان با بیانیه ای که پیش از این منتشر شد، وقت مشخص 60 روزه ای به اروپایی ها داد تا هر اقدامی که در توانشان برای اجرای برجام است، صورت دهند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس در ادامه با بیان اینکه از زمان خروج آمریکا از برجام تا کنون یک سال می گذرد، یادآور شد: تمام این یک سال فرصتی به اروپایی ها بود تا حسن نیت خود را در اجرای برجام اثبات کنند اما نتوانستند هیچ اقدام موثری صورت دهند و صرفا با وعده هایی که می دادند زمان خریدند.

وی ادامه داد: در حال حاضر فرصت جدید دو ماهه ای که مورد درخواست اروپایی برای راه اندازی اینستکس است نیز باید در قالب 60 روز فرصت ایران باشد و اضافه بر آن جمهوری اسلامی فرصتی نخواهد داد.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: اگر اروپایی ها حسن نیتی در ادعاهای خود برای همکاری با ایران بعد از خروج آمریکا از برجام دارند باید در مهلت تعیین شده از سوی ایران اقدامات خود را صورت دهند در غیر این صورت رئیس جمهور ایران برای اقدامات بعدی جمهوری اسلامی ضمانتی به آنها نخواهد داد./
 

برچسب ها

آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، اروپا، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)