آقاپور علیشاهی مطرح کرد ؛

نقشه راه گام دوم انقلاب را باید در کوتاه مدت تفسیر کنیم

عضو هیات رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: بازار نفت در سال ۲۰۲۵ دیگر برای ما منبع درآمد نخواهد بود و باید به سمت شرکت های دانش بنیان و تکنولوژی پیش رویم.

 خانه ملت؛  معصومه آقاپور علیشاهیدر تحلیل بیانیه گام دوم انقلاب گفت: مقام معظم رهبری نقشه راه را نشان دادند اما تفسیر نقشه راه و عملیاتی کردن آن و همچنین دست از شعار زدگی برداشتن و از یک نقطه‌ای آغاز کردن، مهم است؛ مردم از شعارزدگی خسته شدند و خروجی نیاز دارند و می‌خواهند نتیجه این همه فرایندی که طی می‌شود را ببینند.

باید به سمتی برویم که بودجه کشور را بر اساس ارزش افزوده واقعی و تولید ناخالص داخلی رقم بزنیم

باید تغییر نگرش در تربیت فرزند ایجاد شود

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی، افزود: نتیجه یعنی در هر خانه دو تا جوان بیکار نمانده باشد و پدر خانواده در سه شیفت کار کند بنابراین باید تغییر در نگرش‌ها را در تربیت فرزند و هم تغییر نگرش در بُعد فرهنگ کار در خانواده و جامعه داشته باشیم.

وی با بیان اینکه تغییر نگرش در نحوه اداره کردن کشور بسیار مهم است تصریح کرد: باید با بابا پولدارمان که نفت است خداحافظی کنیم و باید قدم برداریم و بودجه کشور را بر اساس ارزش افزوده واقعی و تولید ناخالص داخلی که GDP واقعی ست، رقم بزنیم.

نقشه راه گام دوم انقلاب را در کوتاه مدت تفسیر کنیم

عضو هیئت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: بازار نفت در سال 2025 دیگر برای ما منبع درآمد نخواهد بود. دنیا در رابطه با درآمد به سمت شرکت‌های دانش‌بنیان، تکنولوژی و خلق چشمه درآمد پیش می‌رود و با این روش‌های قبلی هیچ‌گاه نمی‌توانیم پیش رویم و این نقشه راه زمانی یک راهنمای درست است که اولا آن را در کوتاه مدت تفسیر کنیم و دوما بدانیم چه زمانی می‌خواهیم شروع کنیم.

وی ادامه داد: حتی اگر هم بخواهیم ناقص شروع کنیم، ایرادی ندارد ناقص شروع کنیم چراکه بهتر از شروع نکردن است. نباید بترسیم بلکه باید ریسک‌پذیر باشیم و یک بار از این تونل تغییر بگذریم؛ اگرچه ممکن است ضربات بسیاری از این تونل به ما وارد شود اما باید بگذریم تا به روشنایی و شکوفایی اقتصادی در ایران برسیم و این بسیار مهم است.

آقاپور علیشاهی در پاسخ به این سوال که برای تحقق این امر مجلس و دولت چه کاری باید انجام دهند، گفت: قانونی تصویب کردیم که همه وزرا در دولت دوازدهم حداقل 30 درصد از زنان در شاخه‌های مدیریتی استفاده شود و در حال‌حاضر تاکید بر این داریم، زبانی گفتیم و وزیر جوان در دولت اجرا می‌کند که بخشنامه داده که برای تمام سمت‌هایی که زده می‌شود حتما کمتر از 45 سال باشد و جا دارد که از جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز تشکر کنم.

باید از زنان شایسته در سمت‌های متفاوت استفاده شود

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: همین قدم‌ها را که برداریم یعنی کار را آغاز کردیم البته تاکید می‌کنم که قرار نیست هیچ خانمی جای هیچ آقایی را بگیرد اما باید از زنان شایسته در سمت‌های متفاوت چه در بخش خصوصی و چه در بخش دولتی استفاده شود چراکه هیچ کشوری توسعه پیدا نکرده جز اینکه زن و مرد هر دو باعث حرکت موتور توسعه اقتصادی کشور شدند./

پایان پیام
 

برچسب ها

آموزش زنان، اثرات اقتصادی و اجتماعی، اخبار برگزیده، استیفای حقوق زنان، اشتغال زنان، انقلاب اسلامی، بیانات رهبری، حوزه زنان