آزادی خواه مطرح کرد ؛

تاکیدات رهبری در خصوص توجه ویژه به مباحث پرورشی

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس معتقد است که توجه به امور تربیتی و پرورشی، جامعه را از هرگونه تخلف و جرم مصون می دارد.

 خانه ملت ؛ احد آزادی خواه  با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با فرهنگیان و تاکیدات ایشان در خصوص توجه ویژه به بحث پرورشی در سیستم تعلیم و تربیت کشور گفت: با توجه به اینکه امور تربیتی و پرورشی در آموزه های دینی و اسلامی مورد تاکید قرار گرفته، باید به این نکته توجه داشت که مهم ترین بخش در سیستم آموزشی کشور، توجه ویژه به امر تربیتی و پرورشی است که متاسفانه در حال حاضر این توجه از جانب مسئولان آموزشی کشور صورت نمی گیرد.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به هر میزان که در توجه به امور تربیتی و پرورش در مدارس کوتاهی کرده و این مبحث مهم را کنار گذاشته ایم، به تبع آن نتایج نامطلوبی را در سطح جامعه مشاهده کرده ایم، چرا در جامعه اسلامی باید اختلاس صورت بگیرد؟ چرا باید هر روز شاهد فساد اقتصادی و بانکی در کشور باشیم؟ بنابراین متاسفانه باید گفت که از توجه به امور پرورشی و تربیتی دور شده و آن را از اولویت های سیستم آموزشی کنار گذاشته ایم.

در غرب، پرورش بر آموزش ارحجیت دارد

این نماینده مجلس در دوره دهم بیان کرد: کشور های غربی که با آموزه های دینی ما آشنا نیستند، اما در مورد امور تربیتی در مدارس بسیار سختگیرانه عمل کرده و آن را نسبت به آموزش در اولویت قرار می دهند، اما در وزارت آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران، توجه به امور پرورشی در اولویت قرار ندارد و حتی از معلمانی برای تدریس درس پرورشی در مدارس استفاده می شود که تخصص لازم را برای تدریس این درس مهم ندارند.

عضو فراکسیون فرهنگیان مجلس افزود: متاسفانه در خصوص وضعیت امروز آموزش و پرورش باید گفت که شرایط به هیچ وجه مطلوب نیست و حتی فیلم تازه پخش شده در مورد استفاده مدارس از آهنگ های غیر شرعی، بیانگر نبود عزم جدی در مسئولان آموزشی کشور برای امور پرورشی و تربیتی است؛ لذا جای دارد دولت به خود آمده و وضعیت مدارس را از این حالتی که در شأن و شایسته سیستم تعلیم و تربیت در نظام جمهوری اسلامی ایران نیست، تغییر دهد.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: توجه به امور تربیتی و پرورشی، جامعه را از هرگونه تخلف و جرم ، مصون می دارد و اگر دولت عزم جدی برای توجه به امور تربیتی و پرورشی را نداشته باشد، باید در آینده نیز شاهد اختلاس ها و فساد های دیگر باشیم؛ بنابراین باید از ادامه این روند جلوگیری کرده و امور تربیتی را در مدارس، در اولویت قرار داد تا بتوان شاهد جامعه ای عاری از فساد و جرم باشیم./

 

برچسب ها

آموزش، آموزش و پرورش، اخبار برگزیده، تقویت پرورش و تحکیم دمکراسی، نظام تعلیم و تربیت