علیزاده:

صنعت لوازم خانگی توان تولید نیاز داخل را دارد

نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس می گوید صنعت لوازم خانگی توان تولید نیاز داخل را دارد و در صورت تقاضای بیشتر نیز می توان با سه شیفته کردن کارخانه ها عرضه را افزایش داد.

رضا علیزاده نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره توان داخلی برای تولید لوازم خانگی، گفت: صنعت لوازم خانگی توان تولید نیاز داخل را دارد و در صورت تقاضای بیشتر نیز می‌توان با سه شیفته کردن کارخانه‌ها عرضه را افزایش داد.

نماینده مردم وزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پیشرفت تکنولوژی داخلی باعث شده که نیاز بازار بدون واردات تامین شود، افزود: خروج برخی شرکت های خارجی از کشور در حوزه لوازم خانگی تنشی در بازار ایجاد نمی‌کند چراکه توان داخل می‌تواند نیاز بازار را پوشش دهد.

خروج شرکت های خارجی از بازار تنشی در تامین لوازم خانگی ایجاد نمی‌کند

وی با اشاره به دلایل افزایش قیمت لوازم خانگی طی یک سال گذشته، اظهار کرد: در ماه‌ها اخیر تمام کالاها از مواد غذایی تا مواد اولیه موردنیاز لوازم خانگی افزایش قیمت یافت و تورم و کاهش ارزش پول ملی و... به این گرانی دامن زد.

گران شدن مواد اولیه موردنیاز تولید لوازم خانگی

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: قیمت فلزات و مواد اولیه موردنیاز تولید لوازم خانگی طی یک سال اخیر افزایش چشم گیری پیدا کرد که در پی آن این محصولات نیز گران شد.

کاهش واردات به واسطه مشکلات تحریم فرصت طلایی برای تولیدکنندگان داخلی

نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تغییر در ارزش پول ملی باعث گرانی تمام کالاها شده است، ادامه داد: کاهش واردات به واسطه مشکلات تحریم فرصت طلایی برای تولیدکنندگان داخلی است که بتوانند بازار داخلی را به دست گیرند و با تولید کالای باکیفیت رضایت مشتری را جلب کنند.

کاهش واردات به واسطه مشکلات تحریم فرصت طلایی برای تولیدکنندگان داخلی است که بتوانند بازار داخلی را به دست گیرند و با تولید کالای باکیفیت رضایت مشتری را جلب کنند

وی تاکید کرد: در این صنعت توجه ویژه به توسعه واحدهای تولیدی ساخت قطعات لوازم خانگی از اهمیت وافری برخوردار است و در صورت شکل گیری زنجیره تامین قطعات باکیفیت و استاندارد در داخل کشور، می‌توان امیدوار شد که واحدهای تولیدی بالادستی این صنعت می‌توانند با ضریب اطمینان بیشتر و هزینه‌های کمتری محصولات خود را تامین و روانه بازار کنند.

واردات لوازم خانگی نمی‌تواند به ارزانی این کالاها کمک کند

علیزاده تصریح کرد: واردات لوازم خانگی نمی‌تواند به ارزانی این کالاها کمک کند چراکه ارز دولتی برای واردات لوازم خانگی تخصیص داده نمی‌شود.

نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: لوازم تولید داخلی از کیفیت بالایی برخوردارند و در صورتی که حمایت از تولید ملی مورد نظر است باید زمینه افزایش ظرفیت تولید لوازم خانگی در داخل فراهم شود./

برچسب ها

افزایش تولید، لوازم خانگی