کبیری:

قیمت ارز در سرازیری قرار می گیرد

عضو هیئت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: تحریم ها قله خود را طی کرده و در حال حاضر راهکارهای برای رفع مسائل اتخاذ شده و از این پس باید قیمت ارز کاهش یابد.

سیدتقی کبیری عضو هیئت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به نوسانات قیمت ارز در هفته های اخیر، گفت: قیمت ارز در حال حاضر حداقل 2 برابر بیش از قیمت واقعی است و نباید نرخ آن بیش از 7 هزار تومان باشد.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه سوداگران و دلالان به اردیبهشت ماه و تکمیل تحریم های آمریکا برای افزایش نرخ دلار چشم دوخته بودند، افزود: پس از اعمال تحریم های نهایی آمریکا بازار ایران چندان تحت تاثیر قرار نگرفت، چراکه در این بازه زمانی با کشورهای همسایه ارتباطات ویژه ای پیدا کرد و اعلام کرد که در بحث فروش نفت اقدامات خود را انجام می دهد.
دلار ارز

تحریم ها قله خود را طی کرده است

وی با اشاره به اینکه با استقامت ایران، آمریکایی ها پس از پیش کشیدن موضوع جنگ آمریکا بحث مذاکره را مطرح کردند که در نوسانات و کاهش نرخ ارز تاثیرگذار بود، ادامه داد: از سوی دیگر سیاست های ارزی بانک مرکزی همانند زمزمه های تشکیل بازار متشکل ارزی نیز در کاهش قیمت ها تاثیر داشت.

دشمنان در زمان تحریم ها اعلام کردند که برای برهم زدن بازار نرخ ارز را به 7 هزار تومان می رسانند یعنی اینکه حتی در اوج تحریم ها قیمت ارز نباید بیش از این می شد و سوداگران قیمت ارز را تا این حد افزایش دادند

کبیری با بیان اینکه سال گذشته کمیسیون اقتصادی به دولت پیشنهاد کرد بازار متشکل ارزی را ایجاد کند اما مورد پذیرش قرار نگرفت، تاکید کرد: تحریم ها قله خود را طی کرده و در حال حاضر در سرازیری قرار گرفته است و از این پس باید قیمت ارز کاهش یابد.

در اوج تحریم ها قیمت ارز نهایتا باید 7 هزار تومان می شد

وی افزود: همانگونه که رییس جمهور صراحتا در نشست با فعالان اقتصادی اعلام کرد قیمت ارز 14 هزار تومان و حتی 10 هزار تومان نیست.

عضو هیئت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در اوج تحریم ها قیمت ارز نهایتا باید 7 هزار تومان می شد، تصریح کرد: دشمنان در زمان تحریم ها اعلام کردند که برای برهم زدن بازار نرخ ارز را به 7 هزار تومان می رسانند یعنی اینکه حتی در اوج تحریم ها قیمت ارز نباید بیش از این می شد و سوداگران قیمت ارز را تا این حد افزایش دادند.

برچسب ها

ارز، ارز مبادله ای، ارز و پول، ارزش افزوده