سلیمی مطرح کرد؛

انقلاب اسلامی برگرفته از مبانی اصلی امام خمینی(ره) است

عضوهیئت رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: مشکل ما در جامعه این است که امروز از اندیشه های امام (ره) فاصله گرفته ایم، اندیشه هایی که هنوز نو است.

 خانه ملت  ؛ علیرضا سلیمی با اشاره به سالگرد رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی، گفت: انقلاب اسلامی برگرفته از مبانی اصلی امام خمینی(ره) است،واقعیت این است که امام(ره) یک اسلام‌شناس به معنی واقعی کلمه بود.

وی افزود: خیلی ها ادعای اسلام‌شناسی دارند؛ اما ایشان یکی از عجایب هستند و اسلام شناس واقعی بودند، امام(ره) کسی بود که اسلام را از کنج عزلت به صحن جامعه آورد.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امام (ره) مردم را خوب می شناخت و به مردم ایمان داشت و اعتقاد داشت که مردم ظرفیت و توان عظیمی هستند و این ظرفیت عظیم را باید جذب کرد و به آنها اعتماد کرد.

با اندیشه های ناب امام(ره) می توانیم پله های بلوغ و پیشرفت را فتح کنیم

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه سالگرد ارتحال ملکوتی امام (ره) فرصتی برای تبیین ابعاد و زوایای شخصیت و اندیشه های تعالی بخش ایشان است،تاکید کرد: با توجه به اینکه امام(ره) عمق فوق العاده ای در تحلیل مسائل روز داشته و به مردم اعتماد داشتند. در مورد تحلیل مسائل هم تاریخ را خوب می شناختند و زبان معاصر را می‌دانستند و مردم را خوب می شناختند و هم یک روحیه فوق العاده انقلابی داشتند.

عضوفراکسیون روحانیون مجلس با تاکید براینکه اگر اندیشه های امام (ره) امروز تبیین شود ما با همین اندیشه ها می توانیم پله های بلوغ و پیشرفت را فتح کنیم،خاطرنشان کرد: به نظرم ما باید به سمت اندیشه های ناب امام(ره) برگردیم، مشکلاتی که امروز ممکن است در گوشه وکنار کشور پیش بیاید این است که برخی در عمل، نه در شعار و کلام از این اندیشه های امام(ره) فاصله گرفته اند و این منشاء بسیاری از چالش‌های امروز کشور ماست.

فاصله گرفتن از اندیشه های ناب امام خمینی باعث بسیاری از چالش ها می شود

 ادامه داد: وقتی امام(ره) می‌فرماید به ابرقدرت‌ها هیچ اعتمادی نباید کرد، اگر از این اندیشه فاصله گرفتیم، بدون شک با چالش مواجه خواهیم شد. اگر امام(ره) می‌فرمود تا مادامی که آمریکا آدم نشود با وی صحبت نمی کنیم، اگر قبل از اینکه آمریکایی ها آدم بشوند، مذاکره کنیم مشکلاتی برای کشور ایجاد می شود.

سلیمی افزود: اگر امام(ره) می فرمود که فتح لانه جاسوسی که انقلاب دوم بود ولی برخی ها همان زمان از ترس زبان در کام گرفتند ویا امروز هم اظهار پشیمانی می کنند؛ این نشان می دهد که از اندیشه امام(ره) فاصله گرفتیم.

در حوزه تبیین اندیشه های امام به نسل جدید کم کاری شده است

وی با تاکید براینکه اندیشه و آرمان های امام (ره) باید در مدارس و دانشگاه‌های ما نهادینه شود، تصریح کرد: چقدر اندیشه و فرهنگ دینی امام خمینی (ره) واکاوی و تبیین می‌شود؛ ما به اصطلاح نباید کلیشه‌ای بعضی سخنان امام(ره) را این طرف و آن طرف شرح دهیم و از آن صحبت کنیم.

عضو هیئت رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: حقیقتا اندیشه های امام (ره) به درستی مورد تحلیل واقع نشده است. همه رسانه ها، همه نخبگان و همه دلسوزان نظام باید به این امر مهم اهتمام بورزند. سالگرد ارتحال امام(ره) بهترین فرصت و یک فرصت مغتنم است برای این مهم است./

 

برچسب ها

اخبار برگزیده، امام (ره)، امام خمینی (ره)، امام راحل