کمالی پور مطرح کرد ؛

شعار نه شرقی نه غربی نباید در الگوی سیاست خارجی ما کمرنگ شود

کمالی پور با بیان این که شعار روزهای اول انقلاب مبنی بر نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی نباید در الگوی سیاست خارجی ما کمرنگ شود گفت : کشورهای غربی هویتشان برای ما روشن شده است و کشورهای شرقی هم چندان قابل اتکا نیستند و به راحتی معامله می کنند و ممکن است ما را یک جایی بفروشند و طبق منافعشان عمل کنند.

 خانه ملت‌؛ یحیی‌کمالی‌پور عرض تسلیت برای فرارسیدن ایام سالگرد درگذشت امام راحل گفت : از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی - که به رهبری حضرت امام خمینی (ره) حرکت های آغازین خودش را مبتنی بر اصول و ارزش‌های اسلامی شروع کرد-نظام مقدس جمهوری اسلامی با چالش های فراوانی روبرو بوده است و همواره و هنوز تنها توجه به اندیشه ها افکار امام راحل ، ضامن عبور از این چالش ها است

وی تاکید کرد: توجه به ارزش‌های نظام مثل ایثار، شهادت، جانبازی و توجه جدی به اصل ولایت مداری ارزش هایی که باید در اندیشه های امام مورد توجه همیشگی باشد.

کمالی پور خاطر نشان کرد: گرچه متاسفانه هرچه که زمان پیش تر می گذرد افکار و اندیشه‌های امام کمتر در زندگی اجتماعی سیاسی و فردی افراد جلوه‌گر می‌شود اما ما همچنان می توانیم بگوییم که آنچه که امروز مایه توفیقات، برکات و خیر برای نظام و انقلاب ماست، آن جایی است که ما توانستیم مبتنی و اندیشه‌ها از ارزش‌هایی که امام خلق کردند حرکت و کار کنیم.

وی با بیان این که شعار روزهای اول انقلاب مبنی بر نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی نباید از الگوی سیاست خارجی ما حذف شود گفت: کشورهای غربی هویتشان برای ما روشن شده است و کشورهای شرقی هم چندان قابل اتکا نیستند و به راحتی معامله می‌کنند و ممکن است ما را یک جایی بفروشند و طبق منافعشان عمل کنند.

نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس تاکید کرد: در مورد مساله داخلی هم باز نگاه امام به این بود که ما بتوانیم به خودباوری برسیم به استقلال کاملی در حوزه مختلف برسیم .

کمالی پور با اشاره به نقش مردم که اندیشه های حضرت امام ، گفت : هر جایی که انقلاب در طول مسیر خودش با مشکلی مواجه شده است این حضور یکپارچه مردم بوده که توانسته فتنه را جمع کند و از بین ببرد و تاریخ را تغییر دهد.

وی ادامه داد : دولتمردان حرف مردم را بشنوند و خواسته های مردم را توجه کنند از فرمایشات رهبر فقید انقلاب است چرا که پیاده شدن آرمان‌ها و اندیشه‌های امام به خاطر حضور همیشگی مردم بوده است.

کمالی پور با اشاره به تاکید بنیانگذار جمهوری اسلامی بر لزوم توجه به مستضعفین گفت: انقلاب ما انقلاب مستضعفین است انقلاب پابرهنه ها بوده است، امام میگفتند یک تارموی کوخ نشین را به کاخ نشینان عوض نمی‌کنیم سخنان شیوا که برای همه عموم قابل فهم بود.

عضو هیات رییسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با انتقاد از فاصله طبقاتی امروز در جامعه خاطر نشان کرد : اینها مواردی است که متاسفانه با اندیشه‌های امام سازگاری ندارد و این کشور زمانی می‌تواند به صلاح و رستگاری برسد که آن کوخ نشین هم دیده بشود و سرمایه کشور برای یک عده خاص نباشد و درواقع مسئولین و کسانی که از کنار تلاش ها و زحمات و انقلاب مستضعفین و محرومین به جایی رسیده اند و امروز جایگاهی پیدا کردند، نباید خودشان را برتر از مردم جامعه بدانند ./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، امام خمینی (ره)، امام(ره)، اندیشه امام(ره)، اندیشه های امام خمینی (ره)