میرزایی مطرح کرد ؛

عربستان و امارات نمی توانند برای قدرت بلامنازع اول منطقه تعیین شرط کنند

میرزایی اعتقاد دارد عربستان و امارات نمی توانند برای قدرت بلامنازع اول منطقه یعنی جمهوری اسلامی ایران تعیین شرط کنند.

  خانه‌ملت؛ جلال میرزایی با اشاره به ارائه شماره تماس و تعیین شرط از سوی سعودی ها و امارات برای گفتگو با جمهوری اسلامی ایران، گفت: این کشورها در عرصه سیاست ورزی ترامپ را الگوی خودشان قرار داده اند. در وقاع مشاهده می شود که رییس جمهور امریکا هم برای همه کشورها پیش شرط می گذارد.

نماینده مردم ایلام، ایوان و چرداول در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: عربستان و امارات فرض می کنند که ایران در شرایط کنونی در موضع ضعف قرار دارد از این رو چنین موضوعی را مطرح کرده اند

ایران علاقه مند بهبود روابط با کشورهای حاشیه خلیج فارساست نه درگیری و منازعه

وی با اشاره به اینکه کشورمان درصدد درگیری و منازعه با کشورهای حاشیه خلیج فارس نیست بلکه علاقه مند بهبود در روابط است، ادامه داد: در واقع ادامه چنین شرایطی صرفا به نفع رژیم صهیونیستی است و منافع کمپانی های نظامی آمریکا را تامین می کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه ادامه منازعه فعلی موجب تحکیم موقعیت اسرائیلی ها در مناطق اشغالی فلسطین می شود، اظهار کرد: بنابراین باید اذعان کرد که دیدگاه مذکور بیانگر ضعف ایران نیست و عربستان و امارات خیال نکنند دیدگاه کشورمان نوعی ضعف محسوب می شود.

عربستان و امارات نمی توانند برای قدرت بلامنازع اول منطقه تعیین شرط کنند

میرزایی افزود: اگر عربستان و امارات اصرار دارند روند کنونی را ادامه دهند، حتما افکار عمومی در مورد اقدامات آنها و تحولات آینده منطقه قضاوت خواهد کرد.

نماینده مردم ایلام، ایوان و چرداول در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در این بین این کشورها یادشان باشد که چندین سال از تجاوزشان به یمن می گذرد و هنوز نتوانستند کشوری که در تحریم صددرصدی قرار دارد و با دست خالی مبارزه می کند را تسلیم کنند؛ آنوقت چطور به خودشان اجازه می دهند برای قدرت بلامنازع اول منطقه تعیین شرط کنند.
 با تاکید بر اینکه ریاض و ابوظبی باید از وقایع رخداده در منطقه درس عبرت بگیرند، خاطرنشان کرد: رخدادهای محقق شده در عراق، سوریه، لبنان، غزه و غیره نشان می دهد که قدرت در دستان کیست لذا باید مفروضاتشان که تلقینات آمریکایی-اسرائیلی است را تغییر دهند./
 

برچسب ها

آمریکا، اخبار برگزیده، امارات، رژیم صهونیستی، رژیم صهیونیستی، عربستان