فرهنگی مطرح کرد ؛

اصول جمهوری اسلامی ایران ثابت و غیرقابل عقب نشینی است

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در هر میانجی گری و وساطتی مواضع و اصول جمهوری اسلامی روشن و قابل عقب نشینی نیست.

  خانه‌ملت؛ محمدحسین فرهنگی با اشاره به طرح موضوع سفر نخست وزیر ژاپن به کشورمان برای میانجی گری میان ایران و آمریکا گفت:ما از مذاکره ترسی نداریم اما مواضع منطقی و اصولی جمهوری اسلامی ایران تغییر نخواهد کرد و بحث لزوم پابندی آمریکا به تعهدات پیشین قابل مذاکره نیست.

وی افزود: اصول ما روشن است و بارها از سوی مقام معظم رهبری تبیین شده است و برای ما تفاوتی ندارد چه کشوری در مقابل ما ایستاده است و اصولی که در طول این سالها داشته ایم ثابت و غیر قابل تغییر است.

وی ادامه داد: باتوجه به عقب نشینی های چندروزاخیر مقامات آمریکایی از برخی مواضع خود شاید نخست وزیر ژاپن حامل پیام جدیدی از سوی آنها باشد چرا که این آمریکایی ها هستند که باید حسن نیت عملی خود را به ما اثبات کنند.

فرهنگی تاکید کرد: باید منتظرماند ودید نخست وزیر ژاپن چه موضوعاتی را در دیدار با مقامات عالی جمهوری اسلامی مطرح خواهد کرد و چه اثراتی در روابط دوجانبه و یا چند جانبه کشورمان با سایر کشور های جهان خواهد داشت.

 

برچسب ها

آمریکا، اخبار برگزیده، دفتر مقام معظم رهبری، رهبر معظم انقلاب