خاتمی مطرح کرد ؛

مقاومت تنها راه پیروزی در برابر فشارهای آمریکاست

نائب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی گفت: خروج امریکا از برجام و عدم انجام تعهدات از سوی اروپائیان سناریوئی بود که مقام معظم رهبری بارها بر آن تاکید داشته اند.

 خانه ملت ؛ سیدمرتضی خاتمی گفت: تحقق پیش بینی های رهبری و بد عهدی آمریکایی ها نشان داد دولت های استعمارگر به هیج وجه قابل اعتماد نیستند. خروج امریکا از برجام و عدم انجام تعهدات از سوی اروپائیان سناریوئی بود که مقام معظم رهبری بارها بر آن تاکید داشته اند. شاید یکی از مزایای برجام ، اثبات بدعهدی امریکائیان بر تمام جهان بود. جالب است ایشان در مورد اروپائیان نیز از یک سال قبل فرمودند که به انجام تعهدات اروپائیان نیز دلخوش نباشید.

نماینده مردم ماهنشان و ایجرود در مجلس شورای اسلامی افزود: مقاومت تنها راه پیروزی در مقابل فشارهای آمریکاست و در چند هفته گذشته عقب نشینی آمریکائیان از مواضع قبلی، نقش مقاومت را کاملا برجسته کرد. تاکید امریکائیان برعدم حضور ناو لینکلن برای جنگ و عدم حضور در خلیج فارس شاید بزرگترین عقب نشینی در گام اول بود اما عقب نشینی از پیش شرطها برای مذاکره و اعتراف به امکان پیشرفت های بیشتر ایران با رهبران فعلی و درخواست های آنان برای مذاکره، توخالی بودن هیولای ساختگی شان را برملا کرد و مقاومت، همان کاری را کرد که توفان شن با هواپیماهای امریکایی در طبس کرد.

وی در خصوص درخواست مذاکره از سوی آمریکائیان چنین اظهار داشت: پوشالی بودن نیت مذاکره آمریکائیان یک هفته بیشتر دوام نیاورد و اینان با تحریم ۳۹ شرکت حوزه پتروشیمی ، تناقضات خود را تکمیل کردند . البته تحریم پتروشیمی و ... از زمانی که تحریم های بانکی و مالی شکل گرفته بود استارت خورد و این تحریم ها چیز جدیدی نیست، اما آن که نیت مذاکره دارد بایست حسن نیت نشان دهد.

بی تردید شرط برگشت به مذاکره برگشت به برجام و لغو تحریم هاست

نائب رئیس فراکسیون خانواده مجلس گفت: ترامپ دنبال چند عکس و جنگ روانی پس از جنگ اقتصادی است. با توجه به تجارب به دست آمده از رفتارهای حاکمان امریکا، خوداتکائی و توجه به درون بایستی در اولویت باشد و نباید به امریکا و اروپا دلخوش باشیم.

خاتمی در پایان گفت: در جهان تک قطبی امریکائیان، با یک مشت دلار می توان برای نظام پادشاهی و ظالم در کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل کرسی داد و از دموکراسی و حقوق بشر گذشت. می توان ازرژیم کودک کش و غاصب حمایت کرد و سلاح برایش فرستاد. با این رویکرد آمریکائیان، انسانیت قابل خرید و فروش هست. خروج از پیمان های بین المللی، جنگ تجاری با چین، خروج از برجام، حمایت از اسرائیل و...، خود باعث اطمینان از افول آمریکا است./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، تحریم، تحریم اقتصادی، تحریم ها، جریان مقاومت