جعفرزاده ایمن آبادی مطرح کرد ؛

اروپا باید خلاء نبود آمریکا در برجام را جبران کند

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در یک ماه گذشته هیچ اقدام عملی ای از سوی اروپایی ها برای حفظ برجام صورت نگرفته است و بعید است در یک ماه باقی مانده از ضرب العجل نیز اتفاق مثبتی رخ دهد.

 خانه ملت؛ غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی تصریح کرد: اروپایی ها اگر اقدامات عملی خود را آغاز نکنند حجتی برای حفظ برجام باقی نمی ماند و ایران باید اقدامات خود را برای بازگشت به شرایط پیش از برجام دنبال کند. دلیلی ندارد در تعهدی که برای ما سودی ندارد باقی بمانیم.

وی افزود: ما هیچ چیزی غیر از آنچه که در برجام آمده و به تایید شورای امنیت سازمان ملل رسیده است را نمی پذیریم و این به معنای زیاده خواهی نیست و هر کشوری بخواهد تعهدات خارج از برجام به ما تحمیل کند زیاده خواهی کرده است.

وی تاکید کرد: اروپا باید خلاء نبود آمریکا در برجام را جبران کند و در عمل نشان دهد علاقه مند به حفظ برجام است اما اگر مسیر گذشته را طی کند تفسیر ما چیز دیگری است.

وی خاطر نشان کرد: مبنای ما برای تنظیم روابطمان با کشورهای عضو برجام، عمل است نه بیانیه سیاسی و حرف و با توجه به عملکرد اروپایی ها پس از خروج آمریکا از برجام بعید می دانم این کشور ها توانایی این را داشته باشند که با تصمیمات خلاف برجام آمریکا مقابله کنند./
 

برچسب ها

آمریکا، اخبار برگزیده، اروپا، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، سازمان ملل