پورمختار مطرح کرد ؛

ایران فرصت 60 روزه اروپا را تمدید نمی کند

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با اشاره به گذشت یک ماه از فرصت ۶۰ روزه اروپا، گفت: آمریکا و اروپا به دنبال مذاکرات موشکی و کاهش نفوذ ایران در منطقه هستند لذا تغییری در وضعیت رخ نمی دهد.

  خانه‌ملت ؛ محمد علی پورمختاردر توضیح با شرایط عملکرد اروپایی‌ها پس از گذشت یک ماه از فرصت 60 روزه در ارتباط با تعهدات برجام، گفت: اروپایی‌ها همان رویه یک سال گذشته را ادامه دادند یعنی بیشتر به گفتار درمانی و اتلاف وقت پرداختند، اینستکس، راهکارهای جدید دیگر و درخواست‌های خود از آمریکا برای ادامه حیات تجاری شرکت‌های اروپایی هم در حد حرف باقی مانده لذا ما اقدام عملی را از اروپا شاهد نیستیم.

ایران فرصت 60 روزه اروپا را تمدید نمی‌کند

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: از این رو ما بر مبنای تصمیم شورای عالی امنیت ملی عمل می‌کنیم و فرصت 60 روزه را تمدید نخواهیم کرد. اگر اروپا گامی برندارد در مدت باقی مانده، ما گام های بعدی را برخواهیم داشت و بر اساس منافع ملی تصمیم می‌گیریم.

وی افزود: مسئله ما با اروپایی‌ها و آمریکا این است که آنها دنبال چیزی هستند که جمهوری اسلامی ایران نمی‌تواند برآورده کند، ما بعد از موضوع برجام و توافق هسته‌ای تلاش کردیم که به آنها ثابت کنیم دنبال سلاح اتمی نیستیم اما آنها همچنان بر این دروغ‌های خود اصرار دارند.

عدم تغییر در وضعیت و رویه کنونی با سفر نخست‌وزیر ژاپن به تهران

پورمختار یادآور شد: آمریکایی‌ها و حتی در برخی موارد اروپایی‌ها خواسته‌های جدیدی را مطرح کردند که برخی از موارد مرتبط با موضوعات موشکی و کاهش نفوذ ایران در منطقه است. این موضوعات بهانه جدید آنها است.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: در چنین وضعیتی به نظر می‌رسد که با سفر نخست وزیر ژاپن به تهران اتفاقی در شرایط بین‌المللی و برجام رخ نخواهد داد و تغییری در رویه هم ایجاد نمی‌شود./

 

برچسب ها

آمریکا، اخبار برگزیده، اروپا، تحریم، تحریم اقتصادی، تحریم ها