فلاحت پیشه مطرح کرد ؛

توسعه روابط سیاسی و اقتصادی ایران و ژاپن

نماینده مردم اسلام آباد غرب در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت:سفر های متعدد هیئت های خارجی به ایران نشان دهنده اهمیت موضوع برجام است و معتقدم موضوع ایران متفاوت با همه موضوعاتی است که آمریکا خود را درگیر آن کرده است.

 خانه‌ملت ؛ حشمت الله فلاحت پیشه تاکید کرد: مناسبات ایران و آمریکا در شرایطی قرار دارد که به هیچ وجه قابل میانجی گری نیست و ما با علم به این موضوع حضور نخست وزیر ژاپن در کشورمان را درقالب تعاملات دوجانبه می بینیم که ریشه در روابط تاریخی دو کشور دارد.

وی افزود: سفر آقای "شینزو آبه" به ایران تک محور و تک ماموریتی نیست و حتما توسعه روابط سیاسی و اقتصادی دو طرف نیز در دستور مذاکرات قرار دارد و بحث میانجی گری نیز که از طرف ژاپنی ها مطرح شده موضوعی است که خود آنها دنبال می کنند. سفر نخست وزیر ژاپن از نظر روابط دو جانبه و مسائل بین المللی بسیار مهم و سفر ویژه‌ای محسوب می‌شود و نشان می‌دهد که موضوع ایران کشوری ویژه است.

وی در خصوص برخی گمانه زنی ها در مورد اینکه نخست وزیر ژاپن حامل پیامی از سوی آمریکا است گفت: ژاپنی ها روابط گسترده ای با آمریکا دارند و به نوعی شریک راهبردی این کشور هستند و البته اختلافاتی نیز در موضوع برجام با آمریکایی ها دارند، اما باید صبر کرد و دید مقامات ژاپنی با چه رویکردی به ایران سفر می کنند.

فلاحت پیشه تصریح کرد: در شرایط فعلی منطقه ای و التهابات سیاسی موجود ما باید تلاش کنیم فضای دیپلماسی حفظ شود، حضور مقامات خارجی در ایران به این هدف کمک می کند و نشان می دهد گفت وگو و دیپلماسی در جریان است واین به نوعی یک دست آورد برای جمهوری اسلامی است که باوجود برخی تلاش ها برای تغییر فضا به سمت فضای تنش یا احتمالا نظامی گری دیپلماسی فعال در کشور با دنیا در حال گسترش است.
 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، تحریم اقتصادی