کاتب مطرح کرد ؛

لزوم اهمیت به جایگاه زبان فارسی

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه فرهنگستان زبان و ادب فارسی معادل قابل فهم برای کلمات پیدا کند گفت: برخی از کلمات و جملات در جهان مطرح می شود که مترادف فارسی آن کم است.

 خانه ملت ؛ غلامرضا کاتب با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر حفظ زبان فارسی گفت:اولین راهکار برای حفظ زبان فارسی ترویج تفکر به زبان فارسی است که در جامعه باید تلاش کرد تا بتوانیم زبان فارسی را در درون کشور و حتی در کشورهای دیگر ترویج کنیم.

ملت ایران باید به جایگاه زبان فارسی اهمیت دهند

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی افزود: ملت ایران باید به جایگاه، امنیت و ارزش زبان فارسی که یک قدمت دیرینه‌ای در تاریخ بشریت دارد، اهمیت بیشتری قائل شوند چراکه توجه به این موضوعات می‌تواند در حفظ و مراقبت از زبان فارسی بسیار مفید و موثر باشد.

عضو ناظر مجلس در شورای نظارت بر صدا و سیما، با بیان اینکه همه رسانه‌ها و مطبوعات در بخش فرهنگ‌سازی در این زمینه باید تلاش کنند، ادامه داد: زمانی‌که سخن از فرهنگ‌سازی می‌شود، این رسالت بیشتر بر روی دوش رسانه‌ها و نشریات است و تمام رسانه‌ها باید در محاورات نقش ایفا کنند تا زبان فارسی در جامعه نهادینه شود.

فرهنگستان زبان فارسی کلمات قابل فهم پیدا کند

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه فرهنگستان زبان و ادب فارسی باید کلمات و جملاتی متناسب فارسی را پیدا کند، تصریح کرد: این کلمات باید سهل، آسان و قابل فهم باشد؛ یکی از بحث‌هایی که امروز در توسعه و پیشرفت تکنولوژی کشور داریم این است که برخی از کلمات و جملاتی در جهان مطرح می‌شود که مترادف فارسی آن کم است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: انجمن علمی زبان و ادبیات فارسی ایران باید تلاش کند که مترادف‌های فارسی خود را به گونه‌ای پیدا کند که قابل دسترس و قابل فهم برای تمام افراد جامعه باشد./

 

برچسب ها

اخبار برگزیده، زبان فارسی، فارسی، فرهنگستان