عباسی مطرح کرد ؛

برنامه ریزی آموزش و پرورش برای هدایت دانش آموزان

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس گفت: دانشگاه های ما باید به سمت دانشگاه های نسل جدید حرکت کنند و در این مسیر باید با برنامه ریزی و بهره گیری از رشته های علوم پایه این زمینه را فراهم کرد.

خانه ملت ؛ اسدالله عباسی با اشاره تأکیدات مقام معظم رهبری در دیدار بر ضرورت پرداختن به علوم پایه، عنوان کرد: امروز آموزش و پرورش و وزارت علوم باید در زمینه نیازهای کشور بررسی‌ها و پژوهش‌‎هایی داشته باشند تا بتوان گام‌های برنامه ریزی شده‌ای در این راستا برداشت.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز یکی از مشکلات اصلی کشور، تورم متقاضیان به رشته‌های پزشکی و مهندسی است، افزود: وجود تعداد بالای دانشجو در رشته‌های خاص باعث اشباع بازار کار در این رشته‌ها نیز شده است.

آموزش و پرورش برای هدایت دانش آموزان برنامه ریزی کند

وی ادامه داد: رشته‌های مهارتی و رشته‌های علوم پایه، از رشته‌‎هایی هستند که باید توجه بیشتری به آن‌ها معطوف شود و وزارت علوم و وزارت آموزش و پرورش باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی و اقدام کنند که گرایش به علوم پایه در میان جوانان بیشتر شود.

عضو هیئت رییسه مجلس افزود: امروز جامعه ما نیازمند کار آفرینی و ورود به عرصه‌های جدید است که حرکت در مسیر رشته‌‎های علوم پایه یکی از ضرورت هایی است که آموزش عالی کشور باید به این حوزه ورود کند.

رصد کمیسیون آموزش بر حرکت آموزش عالی کشور به سمت دانشگاه‌های نسل جدید

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با بیان اینکه کمیسیون آموزش و تحقیقات می‌تواند در این راستا برنامه ریزی کند و کارگروه های خود را برای فعال شدن رشته‌های علوم پایه فعال کند، افزود: فعال شدن و رونق گرفتن رشته‌های علوم پایه می‌تواند دانشگاه‎های نسل جدید را فعال توسعه دهد و نیازهای امروز جامعه را برطرف کند./
 

برچسب ها

آموزش، آموزش و پرورش، اخبار برگزیده