فلاحت پیشه مطرح کرد ؛

فروش اسلحه با هدف افزایش بحران در کشورهای اسلامی

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس، گفت: متاسفانه نیروهای آمریکایی مستقر در دیگر کشورها حق ماموریت خود را از محل منابعی دریافت می کنند که این کشورها تحت عنوان افزایش ریسک همکاری با ایران عایدشان می شود.

 خانه‌ملت ؛ حشمت الله فلاحت پیشه با تاکید بر تنش زدایی بین کشورهای اسلامی، گفت: بلوک‌های قدرت شرق و غرب تا سال 1989 میلادی بخش عمده بودجه خود را صرف جنگ سرد کردند و همین باعث شد که اقتصاد در معرض فروپاشی قرار گیرد لذا بوش‌پدر با گورباچف به گفتگو و در نهایت به رفع اختلاف و تنش پرداختند.

فروش اسلحه با هدف افزایش بحران در کشورهای اسلامی

نماینده مردم اسلام آباد غرب در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: از آن زمان یعنی بعد از جنگ سرد بلوک‌های قدرت چپ و راست حدود 36 کشور دنیا آغاز به فروش اسلحه کردند، خریداران اسلحه عمدتا کشورهای اسلامی هستند.

وی افزود: فروش اسلحه به این کشورها ادامه پیدا کرد تا بازیگرانی که بحران ایجاد کردند، سود ببرند و کشورهایی مانند ایران و عربستان و دیگر کشورهای اسلامی هم مشغول هزینه‌های نظامی باشند و دیگران اعم از قدرت‌های گذشته و حال سیاست‌های خود را توسعه دهند.

پرداخت حقوق آمریکایی‌های مستقر در دیگر کشورها از تحمیل شرایط بد اقتصادی به ایران

فلاحت‌پیشه در ادامه یادآور شد: بسیاری از نیروهای آمریکایی هم که در کشورهایی مختلف مامور جلوگیری از دور زدن تحریم‌ها هستند، حقوق و حق ماموریت خود را از محل منابعی دریافت می‌کنند که این کشورها تحت عنوان افزایش ریسک همکاری با ایران عایدشان می‌شود.

فلاحت پیشه خاطرنشان کرد: خزانه آمریکا حق ماموریت و حقوق این نیروهای آمریکایی را پرداخت نمی‌کند و حقوق آنها از تحمیل شرایط بد اقتصادی به ایران تامین می‌شود.

فضای حاکم بر مناسبات، دیپلماتیک و به دور از چالش است

این نماینده مردم در مجلس دهم معتقد است: به راحتی نباید از کنار این موضوعات گذشت بنابراین تنش‌زدایی تاثیرگذار است، البته خوشبختانه فضای حاکم بر مناسبات ایران فضای دیپلماتیک است و فضای چالشی نیست، حفظ این فضا مقدمه رفع تحریم‌ها است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بازگشت از تحریم به راهبرد غالب در میان دموکرات‌های آمریکا و حتی یکی از راهبردهای جمهوری خواهان تبدیل شده است،گفت: آنها تاکید دارند که باید به ایران امتیازاتی داد بنابراین برگشت از تحریم‌ها و حرکت به سمت تنش‌زدایی لازم است./

 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، تحریم، تحریم اقتصادی