آزادی خواه مطرح کرد ؛

ضرب الاجل دو ماهه شورای عالی امنیت ملی به اروپا برای اجرا تعهدات برجام

عضو هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس معتقد است، پیشنهادات اروپایی ها در حوزه های مالی و بانکی و اینستکس جایگزین برجام محسوب نشده و آنها باید به تعهدات ذکرشده در برجام عمل کنند.

 خانه ملت؛ احد آزادی خواه  با اشاره به گذشت یک ماه از ضرب الاجل دو ماهه شورای عالی امنیت ملی به اروپا برای اجرا تعهدات برجام، گفت: کشور به این جمع بندی رسیده که بعد از معطل ماندن پای اتحادیه اروپا برای اجرای تعهدات برجام، ضرب الاجلی برای آنها تعیین کند که در صورت عدم اقدام، سیاست های خود را در پیش بگیریم.

اگر یک ماه دیگر نیز بگذرد و اروپا اقدامی در راستای اجرای تعهدات خود در برجام نکند، جمهوری اسلامی دلیلی برای اجرای تعهدات خود نمی‌بیند.
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه جمهوری اسلام دو اقدام را در مهلت 60 روزه انجام داد، اظهار داشت: اگر طرف مقابل در مهلت باقی مانده 30 روزه اقدامی صورت داد انگیزه ای برای جمهوری اسلامی می شود که در راستای برجام اقدام کند، در غیر این صورت دلیلی برای ماندن در برجام نداریم.

وی در ادامه با بیان اینکه جمهوری اسلامی در نهایت سیاست اصلی کشور و منافع ملی خود را دنبال می کند، یادآور شد: در حوزه موشکی، پولی و بانکی و اینستکس پیشنهاداتی از سوی اروپا مطرح شد اما اینها جایگزینی برای برجام نیست و ما فرصت آزمون و خطا نداریم.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه باید منتظر اتمام ضرب الاجل 60 روزه شورای عالی امنیت ملی برای اروپایی ها باشیم، خاطرنشان کرد: اگر اروپا به تعهدات خود عمل کرد که ما نیز در راستای برجام گام بر می داریم اما اگر به آن عمل نکردند ما نیز منتظر آنها نمانده و سیاست های خود را که از قبل برای زمانی بی برجام پیش بینی شده است به انجام می رسانیم./
 

برچسب ها

آمریکا، اخبار برگزیده، اروپا، اقدامات ضدایرانی، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، تحریم اقتصادی، مذاکرات