کمالی پور مطرح کرد ؛

انسانیت در عربستان قربانی اهداف سیاسی شده است

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با اشاره به اعدام کودکان در عربستان سعودی گفت: در دنیا کودک کشی یک حرکت ضد بشری است، اما نهادهای حقوق بشری طبق منافع خود چشم خود را روی آن می بندند.

  خانه ملت‌؛ یحیی‌کمالی‌پور با اشاره به رفتار ضدحقوق بشری عربستان و اعدام کودکان گفت: سال‌هاست که ما متاسفانه در عملکرد نهادهای حقوق بشری شاهد دوگانگی و چندگانگی رفتار هستیم و علت آن این است که کشورهای مدعی دفاع از حقوق بشر ،خودشان بزرگترین ناقضان حقوق بشر هستند.

وی افزود: وقتی دنیا این چندگانگی را می بیند، دیگر اعتمادی به عملکرد آنها ندارد،چراکه مجامع مدعی حقوق بشر براساس منافع سیاسی براساس منافعی که برای خودشان تعریف می‌کنند،کشورهای دیگر را متهم به عدم رعایت حقوق بشر یا محکوم می‌کنند و در گزارش سالانه شان یکسری مسائل را می‌نویسند،اما آن جایی که کانون نقض حقوق بشر را داریم به آن توجه نمی کنند؛ چرا که از قِبل این کشورها منافع کسب می کنند.

بیشتر نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سازمان حقوق‌بشر اعلام کرده است که چهار کودک در عربستان در آستانه اعدام قرار دارند،مطرح کرد:الان در عربستان شاهد هستیم که این کشور ،مخالفین خود را تحت عناوین مختلف زندانی می کند،گردن می زند و با شدیدترین و شنیع ترین وجه ممکن برخورد می‌کند اما جامعه جهانی روی موضوع سکوت کرده است.

انسانیت در عربستان قربانی اهداف سیاسی شده است

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: در دنیا کودک کشی یک حرکت ضدبشری و شنیع است و قابل پذیرش نیست، اما شاهد اقدامات متعددی از ناحیه کشور عربستان حتی بعضی کشورهای دیگر هستیم که آنها این کار را انجام می‌دهند؛ اما متاسفانه بازهم در کانون رسیدگی نهادهای حقوق بشری قرار نمی‌گیرند.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با تاکید براینکه دنیا به لحاظ رعایت منافع از اصالت خودش فاصله گرفته است و انسانیت را قربانی منافع شخصی و سیاسی می کند، خاطرنشان کرد : با توجه به اتفاقاتی که در دنیا می افتد، امیدی به نهادهای حقوق بشری که بتوانند کاری از دستش بر بیاید و نتیجه آن دفاع و صیانت از حقوق بشر و رعایت حقوق آنها باشد، نداریم .

گفتنی است؛ شبکه سی ان ان آمریکا اعلام کرد، مرتجی القریریص ۱۸ ساله بعد از چهار سال حبس به اتهام مشارکت در تظاهرات روی دوچرخه با کودکان در منطقه العوامیه در شرق عربستان، با مجازات اعدام روبه‌رو است.

از زمان روی کار آمدن "ملک سلمان"،پادشاه سعودی و ولیعهدش محمد بن سلمان در سال ۲۰۱۵ ، ۷۰۳ حکم اعدام امضا شده که دست‌کم شامل اعدام ۱۰ کودک بوده و هیچ یک تاکنون شاهد محاکمه عادلانه نبوده‌اند./
 

برچسب ها

آل سعود، آمریکا، اخبار برگزیده، تروریستها، حقوق بشر، عربستان