سالک مطرح کرد ؛

نقض حقوق بشر در عربستان سعودی

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت :دولت کودک کش عربستان سعودی پس از اعدام های خارج از قواعد حقوق بشری،اینبار در سایه سکوت جهانی دست به جنایتی دیگر زد.

 خانه‌ملت؛ احمد سالک  با اشاره به موضوع نقض حقوق بشر در عربستان سعودی گفت: مدعیان حقوق بشر در سطح جهانی براساس نظرات و عملکردشان جز یک شعار چیزی بیش نیستند.

وی افزود: دلیل این مطلب بسیار فراوان است؛ از جمله جنایتی که عربستان سعودی در یمن انجام می‌دهد و هزاران کودک بیگناه زیر بمب های فسفری ساخت آمریکا و اسرائیل از بین می‌روند و حقوق بشر چشم بسته است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس با اشاره به اینکه در دوران "ملک سلمان" و پسرش روند اعدام غیرقانونی کودکان از سوی حاکمان سعودی افزایش یافته است، مطرح کرد: میلیون ها انسان در یمن در گرسنگی به سر می‌برند و کسی به آن ها توجهی نمی کند؛کودک کشی در عربستان سعودی و در اعدام هایی که خارج از اصول حقوق بشری صورت می‌گیرد ولی مجامع مدعی حقوق بشر خفقان گرفته اند؛ حال اگر در ایران موضوعی اتفاق بیفتد تمام دنیا را علیه ما بسیج می‌کنند.

حقوق بشر ابزار سیاسی در دست جریان سلطه و استکبار جهانی

سالک با بیان اینکه اینجا موضوع انسانیت است و نگاه حقوق بشری جهان به مسائل اسلام مطرح نیست، خاطرنشان کرد: حال اگر در ایران مثلاً یک قاچاقچی که حکم اعدام داشته باشد، حقوق بشر در سطح جهان علیه جمهوری اسلامی اقدام می‌کند، ولی علیه رژیم آل سعود و برخی کشورها و جنایاتی که امروز در آمریکا انجام می‌شود و کشتارهایی که در زندان های آمریکا ایجاد می‌شود، سکوت کرده‌اند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با بیان اینکه حقوق بشر به یک ابزار سیاسی در دست جریان سلطه و استکبار جهانی تبدیل شده است،مطرح کرد: سازمان ملل و حقوق بشر در دنیا باید ماموریت واقعی خودش را انجام بدهد،اما می بینیم در موضوع حقوق بشر که موضوع انسانی است، بنابر مصلحت عمل می کنند.

عربستان مدعی اجرای احکام اسلامی است

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید براینکه عربستان مدعی است که طبق احکام اسلامی حرکت و رفتار می‌کند، افزود: اما اگر این حرکات را بسنجیم می بینیم که در قوائد دین اسلام نیست، چراکه ضوابط اسلامی مشخص است؛ در جهان آیات قرآن و روایات مشخص است، روایاتی که خود اهل سنت به آن معتقد هستند که در این چارچوب نیست و در هر صورت این حرکت ها از نگاه عفو بین الملل و کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل و کشورهای مدعی حقوق بشر، نادیده گرفته می‌شود.

گفتنی است؛ در دوران "ملک سلمان" و پسرش "محمد بن سلمان" روند اعدام غیرقانونی کودکان از سوی حاکمان سعودی افزایش یافته است. طبق آمارها در طی این سال‌ها حداقل 10 کودک اعدام شده‌اند در حالیکه هیچ اطلاعی از روند دادرسی و محاکمه آن‌ها در دست نیست.

براساس لیست اتهام مطرح شده علیه "مرتجی" کودک عربستانی در نوبت اعدام، او اولین جرم خود را در سن 10 سالگی زمانی مرتکب شده که به همراه 30 کودک دیگر با دوچرخه در جریان اتفاقات منطقه شیعه نشین العوامیه همزمان با شروع حوادث "بهار عربی" در سال 2011 این گروه را هدایت کرده بود. /
 

برچسب ها

آل سعود، آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، تروریستها، حقوق کودک، عربستان