محمدی مطرح کرد؛

مهاجرت معکوس از تهران سودمند است

عضو مجمع نمایندگان استان تهران با بیان اینکه افزایش افسارگسیخته اجاره بها در تهران موجب مهاجرت مستأجران از پایتخت شده است، گفت: آمار دقیقی از پدیده نو ظهور مهاجرت معکوس تهرانی ها وجود ندارد.

 خانه ملت  ؛ داوود محمدی با اشاره افزایش افسارگسیخته نرخ اجاره بها در پایتخت، عنوان کرد: متأسفانه افزایش غیر قابل کنترل نرخ اجاره بها موجب مهاجرت مستأجران از تهران به سایر شهرها شده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه افزایش قیمت مسکن در تهران متفاوت‌تر از سایر شهرها است، افزود: متأسفانه در حال حاضر مسکن به عنوان یک کالای سرمایه‌ای در کشور به حساب می‌آید که این مسئله اثرات منفی بسیاری بر اقتصاد کشور داشته است.

نباید مسکن تبدیل به کالای سرمایه‌ای می‌شد

وی با یادآوری اینکه در سایر کشورها نیز به هیچ عنوان مسکن به این شکل تبدیل به کالای سرمایه‌ای نشده است، گفت: بر اساس آمار مراجع رسمی، تهران تقریبا به اندازه مستأجران خود خانه خالی از سکنه دارد به همین جهت اجرای طرح‌هایی همچون اخذ مالیات از خانه‌های خالی باید در دستور کار قرار گیرد.

امروز تمام درآمد یک فرد صرف اجاره بها می‌شود

محمدی با تأکید بر رعایت ملاحظات در اجرای طرح‌هایی همچون اخذ مالیات بر خانه‌‎های خالی و محترم شمردن حقوق مالکیت، عنوان کرد: افزون بر این ضرورت دارد که نهادهایی بر افزایش بی رویه نرخ اجاره بها نظارت ویژه داشته باشند تا اینچنین اجاره بها تمام سهم یک فرد از درآمد ماهیانه‌اش را به خود اختصاص ندهد.

مهاجرت معکوس از تهران سودمند است

عضو مجمع نمایندگان استان تهران درباره مهاجرت مستأجران از تهران به شهرستان‌ها گفت: البته این مهاجرت در صورت مهیا بودن مسکن، شغل و امکانات رفاهی در نهایت به نفع کشور و مردم خواهد بود چراکه امروز تهران با مشکلات عدیده‎‌ای مواجه است که بسیاری از افراد از زندگی در پایتخت پشیمان هستند.

ضرورت توجه به اشتغال در روستاها و شهرهای کوچک برای جلوگیری از بحران اجتماعی

وی با تأکید بر اینکه برای حفظ مهاجرت معکوس از تهران باید اشتغال را به عنوان یکی از فاکتورهای اصلی در شهرهای کوچک و روستاها جدی گرفت، افزود: در صورتی که شرایط زندگی در روستاها و شهرهای کوچک مهیا باشد، دلیلی برای مهاجرت به تهران با این همه مشکل از جمله ترافیک، آلودگی هوا و مشکلات عدیده دیگر وجود ندارد.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران با بیان اینکه افزایش نرخ اجاره بها در تهران تبعات اجتماعی متعددی خواهد داشت که باید روی آن مطالعات جدی صورت گیرد، اضافه کرد: در حال حاضر آمار دقیقی هم از میزان مهاجرات مستأجران از تهران وجود ندارد در حالیکه داشتنن آمار لازمه برنامه ریزی صحیح است. بنابراین مراجع رسمی باید آمار دقیقی از وضعیت مهاجرت در تهران ارائه کنند./

برچسب ها

اخبار برگزیده، افزایش جمعیت، بحران، تهران، مهاجرت، نرخ مهاجرت