فولادگر مطرح کرد ؛

تاکید مقام معظم رهبری بر خودکفایی و حمایت از جوانان

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: آینده ایران با توجه به نرخ رشد جمعیت ، آینده سالمندی را در پیش رو دارد بنابراین چنانچه از نسل جوان خوب استفاده نشود، آینده تضمین شده نخواهد بود چرا که جمعیتی که به طرف سالمندی برود یک هشدار جدی در پی دارد.

  خانه ملت ؛ حمیدرضا فولادگر با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر خودکفایی و حمایت از جوانان گفت: اینکه فقط بخواهیم در سخنرانی‌ها و همایش‌ها اسم جوانان را بیاوریم و شعار خودکفایی از طریق جوانان سر دهیم، کافی نیست بلکه باید برنامه عملی داشته باشیم و در برنامه عملی به دنبال اجرا باشیم یعنی بدانیم که جوانان را در کجا جذب کنیم.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: جوانان یا باید در تشکل های اقتصادی و یا در فعالیت‌های مدیریتی، سازمان‌های مردم نهاد و غیردولتی یا در تشکل‌های سیاسی باشند و در این نهادها به آنها میدان داده شود همچنین در بحث‌های مدیریتی زمینه را برای سمت‌های مدیریتی برای جوانان فراهم کنیم تا امکان رشد پیدا کنند.

آینده ایران با توجه به نرخ رشد جمعیت، آینده سالمندی را در پیش رو دارد بنابراین چنانچه از نسل جوان خوب استفاده نشود، آینده ضمین شده نخواهد بود

در شرکت‌های دانش‌بنیان و فناوری‌های نو، راه برای جوانان باز است

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: شرایط باید به گونه‌ای باشد تا جوانان پله پله رشد کنند و نباید انتظار داشته باشند که از همان روز اول ترقی کنند. در شرکت‌های دانش‌بنیان، فناوری‌های نو راه برای آنها باز است و مواردی را به بنده نشان دادند بنابراین زمینه باید برای رشد آنها فراهم شود.

کشوری که به جوانان میدان دهد، آینده خود را تضمین کرده

وی با تاکید بر اینکه کشوری که به جوانان میدان دهد، آینده خود را تضمین کرده، تصریح کرد: از طرفی آینده ایران با توجه به نرخ رشد جمعیت، آینده سالمندی را در پیش رو دارد بنابراین چنانچه از نسل جوان خوب استفاده نشود، آینده تضمین شده نخواهد بود چراکه جمعیتی که به طرف سالمندی برود یک هشدار جدی در پی دارد به همین دلیل در عمل زمینه برای به کارگیری جوانان باید آماده شود یعنی رفتار باید درست باشد نه اینکه در گفتار فقط شعار بدهیم.

مجلس آمادگی دارد تا خلاء‌های قانونی را برطرف کند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در مورد اینکه مجلس در این راستا چه تلاشی می‌کند اظهار کرد: مجلس خلاء‌های قانونی را برطرف می‌کند، مصوباتی نیز در این زمینه داشتیم و بیشتر باید گزارش‌های نظارتی به مجلس داده شود تا مجلس خلاء‌ها را پیدا کرده، آسیب‌شناسی کند و چنانچه به قانون نیاز است حتما قانون گذاشته شود؛ دولت نیز باید لایحه بیاورد.

دولت برای حمایت از جوانان لایحه آورده اما کافی نیست

این نماینده مردم در مجلس دهم با توجه به اینکه در راستای خودکفایی جوانان به حمایت نیاز دارند، خاطرنشان کرد: در بحث وزارت ورزش و جوانان یک بخشی مربوط به جوانان است که دولت برای حمایت از جوانان لایحه آورده اما کافی نیست، بنابراین یا دولت باید لایحه بیاورد یا مجلس، کمیسیون فرهنگی و کمیسیون اجتماعی که بیشتر مرتبط هستند، طرح بدهند و در گزارش نظارتی اگر خلاء قانونی وجود داشت، مجلس قانونگذاری می‌کند./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، اشتغال جوانان، افزایش تولید داخل، افزایش تولید پایدار، بیانات رهبری، جوانان، خودکفایی، رهبر انقلاب، رهبر معظم انقلاب اسلامی، رونق، رونق اقتصاد، رونق اقتصادی، رونق اقتصادی و اشتغال، رونق بخشیدن به صنعت گردشگری، رونق کسب و کار