حسن بیگی مطرح کرد ؛

فرصت رایزنی با کشورهای همسایه در راستای خنثی سازی تحریم ها

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد تامین منافع چندجانبه با کشورهای همسایه در گروه دیپلماسی فعال اقتصادی است.

 خانه ملت ؛ ابوالفضل حسن بیگی با اشاره به فرصت رایزنی با کشورهای همسایه در راستای خنثی سازی تحریم ها، گفت: امروزه مسئله تامین منافع چندجانبه از طریق کشورهای همسایه در دستورکار دستگاه دیپلماسی ایران قرار گرفته و در این راستا اقدامات خوبی هم انجام شده است.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برقراری ارتباط بیشتر با کشورهایی مانند روسیه، چین، ترکیه، عراق و غیره برای افزایش سطح مبادلات تجاری از جمله ماموریت های معاونت اقتصادی وزارت امور خارجه است، اظهار کرد: به عنوان مثال در شرایط تحریمی کنونی میزان قابل تاملی انرژی به کشورهای همسایه خصوصا عراق صادر می شود.

وی ادامه داد: همچنین قراردادهای تجاری جدیدی در حوزه انرژی با عراق در دستورکار قرار دارد که نشان دهنده خنثی سازی تحریم ها از طریق تلاش های دیپلماتیک در حوزه اقتصادی است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه دستگاه دیپلماسی کشورمان نباید از جذب سرمایه خارجی در حوزه اقتصادی غافل شود، تصریح کرد: بر این اساس می توان اذعان کرد که سفیران ایران اسلامی هر کدام باید مثل یک اقتصاددان و رایزن اقتصادی در خارج از مرزهای کشورمان عمل کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: تامین منافع چندجانبه با کشورهای همسایه در گروه دیپلماسی فعال اقتصادی است./

 

برچسب ها

اخبار برگزیده، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، تحریم اقتصادی، رونق اقتصاد، رونق اقتصادی