نقوی حسینی مطرح کرد ؛

سرمایه گذاری بر کشورهای همسایه بسیاری از مشکلات کشور را حل می کند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس می گوید : دولت و دستگاه دیپلماسی در ماه های اخیر توجه ویژه ای به همسایگان و کشورهای منطقه داشته اند که این موضوع مورد تایید کمیسیون امنیت ملی هم است و ما از آن استقبال می کنیم.

  خانه‌ملت؛ سید حسین نقوی حسینی  با اشاره به اهمیت اجلاس "شانگهای" و "سیکا" و حضور رئیس جمهوری در کشورهای میزبان، گفت:طبق قانون اساسی اولویت در سیاست خارجی جمهوری اسلامی کشورهای منطقه و همسایه هستند.

وی افزود:دولت و دستگاه دیپلماسی در ماه‌های اخیر توجه ویژه‌ای به همسایگان و کشورهای منطقه داشته اند که این موضوع مورد تایید کمیسیون امنیت ملی هم است و ما از آن استقبال می‌کنیم.

دستگاه دیپلماسی مناسبات بین خودش و کشورهای منطقه را بهبود ببخشد

این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر ارتقای روابط با کشورهای همسایه،مطرح کرد:ما قبلاً هم گلایه می کردیم که دستگاه دیپلماسی که چرا زمان و فرصت دستگاه دیپلماسی فقط صرف اروپا و غرب می‌شود و همسایگان فراموش شده‌اند،البته کشور هزینه‌های آن پرداخت کرد ودر این زمینه خسارت هم دیدیم.

نماینده مردم پیشوا و ورامین درمجلس شورای اسلامی،تاکید کرد:اعتقاد داریم اگر دستگاه دیپلماسی روی کشورهای منطقه سرمایه گذاری کرده و تنش زدایی کند؛مناسبات بین خودش و کشورهای منطقه را بهبود ببخشد؛بسیاری از گره ها و مشکلات کشور حل می شود،این حرکت را در دستگاه دیپلماسی نقطه مثبتی می بینیم.

سرمایه گذاری بر کشورهای همسایه بسیاری از مشکلات کشور را حل می کند

سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس،با تاکید بر روابط اقتصادی ،فرهنگی و اشتراکات فرهنگی با کشورهای همسایه مطرح کرد:مابا کشورهای همسایه اشتراکات بسیار زیادی در حوزه‌های مختلف از قبیل مذهب،فرهنگ داریم؛ باکشورهایی مانند پاکستان، عراق ،ترکیه، ترکمنستان ، تاجیکستان کشورهای شمال دریای خزر و حتی کشورهای حوزه خلیج فارس زمینه همکاری خیلی زیادی داریم و از این ارتباط دولت استقبال می‌کنیم.

عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید برحضور رئیس جمهوری کشورمان در این اجلاس مطرح کرد:درهر حال این اجلاس دستاوردهای قابل توجهی برای ایران دارد؛چراکه رئیس جمهوری علاوه بر حضور و سخنرانی در جمع سران کشورهای عضو شانگهای،دیدارهای جداگانه ای که با رؤسای جمهوری روسیه،چین و افغانستان داشت و با آنها در خصوص مسائل منطقه‌ای و بین المللی تبادل نظر کرد،دیدارهای سودمندی در شرایط حساس کنونی شکل گرفت که هر یک به نوبه خود از اهمیت خاصی برخوردار بودند و ما این ارتباطات و دیدارها را مثبت می‌بینم ./

 

برچسب ها

اجلاس، اخبار برگزیده، افزایش سرمایه، امنیت سرمایه گذاری