نانواکناری مطرح کرد ؛

پروژه معامله قرن در عربستان شکست خورد

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر شکست پروژه معامله قرن در قالب کنفرانس بحرین، گفت: آوارگان فلسطینی قطعا به کمک ملت های مسلمان به سرزمین خود بازمی گردند.

  خانه‌ملت؛ ولی الله نانواکناری در خصوص کنفرانس صهیونیستی آمریکایی در منامه بحرین، گفت:پروژه معامله قرن در عربستان شکست خورد لذا این کنفرانس در بحرین هم با شکست روبه رو خواهد شد و آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها پاسخ کوبنده‌ای را دریافت خواهند کرد.

نماینده مردم فریدون کنار و بابلسر در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: کشورهای منطقه باید پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران را مورد توجه قرار دهند، در این شرایط قطعا ملت‌ها تصمیم گیرنده خواهند بود لذا مردم سرزمین‌های اسلامی باید کمک کنند تا آوارگان فلسطینی به سرزمین خود بازگردند.

وی افزود: ملت فلسطین با کمک ملت‌های مسلمان در این سرزمین باقی می‌مانند و جهانیان شاهد اقدامات گسترده ملت فلسطین علیه برگزاری کنفرانس بحرین خواهند بود بنابراین برگزاری کنفرانس بحرین هیچ تأثیری بر اراده ملت فلسطین ندارد.

نانواکناری یادآور شد: مواضع فلسطین در قبال این کنفرانسِ مشکوک واضح و صریح است، پیش از این هم دولت‌هایی چون دولت کویت که از ابتدا حامی مقاومت فلسطین بود، اعلام کرد که در این کنفرانس شرکت نخواهد کرد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: طرح موسوم به معامله قرن از سوی آمریکا برای پایان دادن به منازعه بین فلسطینیان و صهیونیست‌ها مطرح شده، این طرح به‌دنبال حذف همیشگی بازگشت آوارگان فلسطینی به سرزمین خود است اما این پروژه شکست خورده است.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت به نقل از شبکه المیادین قرار است در روزهای ۲۵ و ۲۶ ژوئن (۴ و ۵ تیرماه) یک کنفرانس صهیونیستی آمریکایی در منامه بحرین به‌عنوان اولین بخش از معامله قرن برگزار شود. برگزاری این کنفرانس با مخالفت گسترده گروه‌های فلسطینی و مقاومت و مسلمانان کشورهای مختلف شده است.

گفتنی است؛ سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله تاکید کرده بود که نشست بحرین در حقیقت اولین گام در راستای اجرای توطئه آمریکایی معامله قرن برای حذف مسئله فلسطین است./
 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، اسرائیل، رژیم صهونیستی، صهیونیست، فلسطین، فلسطین اشغالی