ابراهیمی مطرح کرد ؛

فرصت رایزنی با کشورهای همسایه در راستای خنثی سازی تحریم ها

ابراهیمی اعتقاد دارد امروزه همپیمانان آمریکا در کشورهای منطقه حضور می یابند و تلاش می کنند زمینه حضور اقتصادی ایران را از بین ببرند.

 خانه ملت ؛  علیرضا ابراهیمی با اشاره به فرصت رایزنی با کشورهای همسایه در راستای خنثی سازی تحریم ها، گفت: مقامات کاخ سفید همواره عنوان می کنند سخت ترین تحریم ها علیه ایران اسلامی را رقم زدند از این رو برای خنثی سازی این دسیسه نیاز به تقویت روابط چندجانبه و دوجانبه با کشورهای مختلف خصوصا همسایگان است.

نماینده مردم رامیان و آزادشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در شرایط کنونی نیاز است سفیران کشورمان نقش رایزن های اقتصادی را ایفا کنند، اظهار کرد: به عنوان مثال سفارتخانه های کشورمان در غرب و شرق آسیا باید به حوزه های اقتصادی قوی تبدیل شوند زیرا بازارها و فرصت های اقتصادی زیادی برای محصولات ایرانی وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه آمریکایی ها تلاش می کنند نظر کشورهای همسایه نسبت به ایران را بَد کنند، افزود: در واقع مقامات کاخ سفید تلاش می کنند سیاست ایران هراسی را دامن بزنند اما فعالیت دستگاه دیپلماسی و حضور مقامات کشورمان در کشورهای همسایه ایران سیاست را خنثی کرده است.

علیرضا ابراهیمی در غرفه خبرگزاری خانه ملت در نمایشگاه مطبوعات
این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: در واقع امروزه همپیمانان آمریکا در کشورهای منطقه حضور می یابند و تلاش می کنند زمینه حضور اقتصادی ایران را از بین ببرند که دستگاه دیپلماسی باید این دسیسه را از بین ببرد.

وی خاطرنشان کرد: به نظر می سد فعال تر شدن معاونت اقتصادی وزارت امورخارجه می تواند کمک شایانی به رفع تحریم ها کند./
 

برچسب ها

آسیب شناسی اقتصاد، اخبار برگزیده، ارزش اقتصاد، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، تحریم، تحریم اقتصادی