ساعی مطرح کرد ؛

نیروهای جوان رونق تولید را ایجاد می کنند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: در شرایط تحریم برای رسیدن به خودکفایی باید از نیروی جوان و خوش فکر استفاده کرد.

 خانه ملت؛ زهرا ساعی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر خودکفایی و حمایت از جوانان گفت: هر کشوری چنانچه بخواهد در مسیر توسعه قرار گیرد، خودکفا شود و در بسیاری از حوزه‌ها به ویژه اقتصادی موفقیت‌های چشم‌گیری به دست آورد، باید راه خودکفایی را در پیش گیرد. تلاش تمام کشورها این است که در اقتصاد موفق باشند و با توجه به اینکه جنگ اقتصادی در دنیا وجود دارد، تمام حوزه‌ها از جمله سیاست، اجتماعی و فرهنگی در کنار مسائل اقتصادی تعریف می‌شوند.

تحریم کمک می‌کند تا بتوانیم بیشتر از توان و ظرفیت‌های جوانان خوش‌فکر و فعال استفاده کنیم
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی افزود: در بسیاری از کشورها مسائل سیاسی بر مبنای مسائل اقتصادی تعریف می‌شود یعنی ژئواکونومیک را داریم و بحث‌هایی که اقتصاد بر مبنای سیاست نیست به طوری‌که در دهه‌های قبل سیاست محور تمام بحث‌ها در دنیا بود اما اکنون مسائل اقتصادی و ژئواکونومیک مهم است، بحث‌های علمی بسیار زیادی از دهه‌های 70 به بعد ارائه شد و تئوری‌های بسیار مهمی گفته شد.

وی ادامه داد: در ایران نیز می‌بینیم که مباحث اقتصادی، مباحث خاص خودش است. رونق اقتصادی، بیکاری و اینکه بتوانیم اشتغال‌زایی کنیم و صادرات را بیشتر کنیم یا اقتصاد غیر نفتی را کم کنیم و بر پایه مسائل غیر نفتی اقتصاد را بچرخانیم بسیار مهم است؛ مقام معظم رهبری بیش از یک دهه است که برای هر سال پیام‌ها و عناوین اقتصادی انتخاب می‌کنند، امسال نیز سال رونق تولید است. باید پرسید که اقتصاد و تولید چگونه باید رونق بگیرد و اگر این رونق اتفاق بیفتد باید چه کار کنیم؟

نیروهای جوان رونق تولید را ایجاد می‌کنند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: رونق تولید با یک تفکر و راهبردهای درست در کشور ایجاد می‌شود و چنانچه ایجاد شود منجر به اشتغال‌زایی می‌شود اما این رونق را نیروی انسانی جوان، فعال و پویا باید ایجاد کنند که در کشور ایران رِنج سنی جوان بسیار زیاد است به‌طوری‌که ایران جزء کشورهای جوان در دنیا است.

این نماینده مردم در مجلس دهم اظهار داشت: برخی از کشورها تعداد سالمندان بیشتری دارند اما ایران در پنجره طلایی است، جمعیت جوان بسیاری داریم و این یک فرصت به شمار می‌آید که باید از آن استفاده کنیم؛ اینکه بتوانیم مبنا را بر این قرار دهیم که از ظرفیت‌های درونی که بسیار زیاد است استفاده کنیم، حائز اهمیت است.

ساعی خاطر نشان کرد: زمانی که در معذوریت قرار بگیریم تازه متوجه می‌شویم که چه امکاناتی داریم، در این شرایط تلاش‌ها نیز بیشتر می شود و فکر و توان و ظرفیت نیز بیشتر می‌شود. ایران نیز در همین موقعیت قرار گرفته است به طوری‌که در تحریم‌ها باید ظرفیت‌های درونی را فعال کنیم و بخش اعظم این کار بر دوش جوانان به عنوان نیروی انسانی فعال، خوش‌فکر در سیاست‌گذاری، راهبردها و استراتژی‌ها در حوزه اقتصاد بر مبنای رشد تولید و رونق اقتصادی است.

باید به دهه‌های سوم و چهارم انقلاب اعتماد کرد

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری از گذشته تاکنون تاکید بر جوان‌گرایی داشتند، اظهار داشت: جوانان باید نقش‌آفرینی کنند و به عنوان یک نیروی پتانسیل فعال در کشور، کارها را در دست بگیرند. مقام معظم رهبری تاکید کردند که آینده کشور را با جوانان تکمیل کنیم و اعتماد را بیشتر کنیم یعنی باید به دهه سوم و چهارم انقلاب اعتماد کنیم چراکه آماده هستند تا در سمت‌های مختلف چه در عرصه اقتصاد و یا سیاست ورود کنند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی افزود: چنانچه به جوانان اعتماد کنیم صد در صد در روند تصمیم‌گیری‌های اقتصادی یا مشارکت اقتصادی، جوانان حضور فعالی خواهند داشت و می‌توانند بسیاری از گره‌های اقتصادی را باز کنند.

باید با فکر ایرانی به خودکفایی برسیم

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: خودکفایی یعنی مشکلات اقتصادی را رفع کنیم و روی پای خود بایستیم و به جاهای دیگر متکی نباشیم مثلا وابستگی به مواد اولیه خاصی که در بسیاری از تولیدات ما وجود دارد، یا در ورود تکنولوژی‌های جدید و ماشین‌آلات خارجی می‌توان مشکلات را با فکر ایرانی و همت جوانان ایرانی بازسازی کرد./
 

برچسب ها

احیای تولید، اخبار برگزیده، افزایش تولید، افزایش تولید داخل، افزایش تولید پایدار، خودکفایی، رونق اقتصاد، رونق اقتصادی، رونق اقتصادی و اشتغال