رضایی مطرح کرد ؛

ارز دولتی نباید برای توسعه صنعت دخانیات مصرف شود

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ارز دولتی نباید برای توسعه صنعت دخانیات مصرف شود، گفت: باید برای صنایع دخانیات کشور به جهت تهدید سلامتی مردم عوارض سنگینی در نظر گرفته شود.

 خانه ملت؛ مسعود رضایی با اشاره به هفته ملی بدون دخانیات، گفت: ابتدا باید مواضعمان را در خصوص دخانیات روشن کنیم که آیا این مواد را اساساً برای مردم و جامعه مضر می‌دانیم یا خیر، در صورتی که برای اقتصاد، سلامت فردی و جامعه مضر تلقی کنیم، باید با طرح برنامه‌ای مصرف و تولید این مواد را به حداقل ممکن برسانیم.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اگر وجود صنعت دخانیات را به عنوان کالایی سود‌آور و اشتغال‌زا محسوب کنیم، در واقع برای کسب منفعتی محدود به استقبال آسیب‌های آن رفته‌ایم و عوارض بیشماری را بر جامعه تحمیل کرده‌ایم.

ارز دولتی نباید برای توسعه صنعت دخانیات مصرف شود/ برای صنعت دخانیات کشور عوارض سنگینی تعیین شود

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه برای توسعه صنعت دخانیات کشور نه تنها نباید ارز دولتی مصرف شود، بلکه باید عوارضی را هم از این صنایع اخذ کنیم، تصریح کرد: دو نوع مالیات در عرف وجود دارد، ابتدا مالیاتی که حاکمیت از صنایع و کارخانه‌ها می‌گیرد و دیگری مالیاتی که با این عنوان خوانده نمی‌شود و به آن عوارض می‌گویند و زمانی که ساختاری برای یک جامعه زیان آور باشد باید برای جبران آن ضرر هزینه‌ای بپردازد، بنده معتقدم باید برای صنایع دخانیات کشور به جهت تهدید سلامتی مردم عوارض سنگینی در نظر گرفته شود. /

 

برچسب ها

اخبار برگزیده، ارز، ارز مبادله ای، دخانیات، محصولات دخانی