حسینی کیا مطرح کرد ؛

سیاست اقتصاد مقاومتی تاکید بر صادرات و ارزآوری دارد

حسینی کیا اعتقاد دارد مفاد سیاست های اقتصاد مقاومتی تاکید بر صادرات و ارزآوری دارد که بر این اساس دستگاه دیپلماسی می تواند نقش مهمی را ایفا کند.

 خانه ملت؛ جواد حسینی کیا با اشاره به فرصت رایزنی با کشورهای همسایه در راستای خنثی سازی تحریم ها، گفت: باید اذعان کرد امروزه ظرفیت های خوبی در عرصه های مختلف کشور وجود دارد که نیاز به معرفی در سطح دنیا دارد از این رو سفیران کشورمان خارج از کشور می تواند این وظیفه مهم را ایفا کند.

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تحریم های ظالمانه آمریکا موجب شد تا شرکت های خارجی فعال در داخل هراسان شوند و بر این اساس از کشورمان خارج شوند، اظهار کرد: در چنین شرایطی دستگاه دیپلماسی کشورمان می تواند از طریق نمایندگی های ایران در خارج از کشور زمینه حضور شرکت های خارجی در ایران اسلامی را فراهم کند.

وی در این راستا، ادامه داد: در واقع شرکت های خارجی که با کشورمان روابط اقتصادی برقرار نمی کنند تصور دارند که همکاری آنها با ایران موجب جریمه شدنشان از سوی آمریکا می شود در حالیکه سفرای کشورمان باید شفاف سازی کنند و عنوان کنند که تحریم های آمریکا یکجانبه بوده و جنبه بین المللی ندارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر اینکه مفاد سیاست های اقتصاد مقاومتی نیز تاکید بر صادرات محصولات بومی و ارزآوری دارد که بر این اساس دستگاه دیپلماسی می تواند نقش مهمی را ایفا کند، تصریح کرد: بر این اساس به نظر می رسد معاونت اقتصادی در وزارت امورخارجه باید برنامه ریزی دقیقی را انجام دهد تا شاهد اتفاقات خوب در حوزه اقتصاد کشور در شرایط تحریم باشیم.

وی در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به نظر می رسد باید رایزن های اقتصادی کشورمان که ضعیف هستند را تقویت کنیم./

پایان پیام
 

برچسب ها

اثرات اقتصادی و اجتماعی، اخبار برگزیده، ارزش اقتصاد، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، تحریم اقتصادی