ابطحی مطرح کرد ؛

فرصت سوزی اروپایی ها در مواجه با برجام امری عادی است

ابطحی اعتقاد دارد اروپایی ها با طرح موضوع راه اندازی کانال مالی فرصت سوزی می کنند.

  خانه‌ملت ؛ سیدمحمدجواد ابطحی با یادآوری گذشت بیش یک ماه از فرصت 60 روزه اروپایی‌ها بعد از تصمیم شورای عالی امنیت ملی در ارتباط با برجام، گفت: اروپایی ها تصور می کنند که با برگزاری انتخابات آینده آمریکا، دیگر ترامپ در مسند قدرت باقی نخواهند ماند از این رو وقت کُشی می کنند تا این توافقنامه را بدون ترامپ حفظ کنند.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه فرصت سوزی اروپایی ها در مواجه با برجام امری عادی است زیرا آنها همواره در کنار ایالات متحده بوده اند، اظهار کرد: بر این اساس مشاهده می شود با موضوع گیری های سیاسی تلاش می کنند وقتشان در مهلت باقی مانده 60 روزه را مدیریت کنند.

وی در این راستا افزود: به عنوان مثال اروپایی‌ها در یک ماه گذشته همچون یکسال قبل شعار راه‌اندازی اینستکس را سر دادند و با طرح موضوع راه اندازی این کانال مالی فرصت سوزی می‌کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه تصمیم شورای عالی امنیت ملی در ارتباط با برجام کشورهای غربی را دچار هراس کرده است زیرا تصور نمی کردند کشورمان واکنش جدی و عملی در این رابطه داشته باشد، تصریح کرد: بر این اساس مشاهده می شود که اروپایی ها به تلاش افتاده و سعی می کنند با اقدامات دیپلماتیک افکار عمومی کشورمان را اقناع کنند و در مقابل برای حفظ منافع خودشان برجام را نیز سرپا نگه دارند.
وی خاطرنشان کرد: باید منتظر ماند و دید که اروپایی ها در فرصت باقی مانده خود اقدام عملی برای حفط برجام انجام می دهند یا خیر.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی، رییس جمهور کشورمان هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید فرانسه در تهران با اشاره به صبر و خویشتنداری ایران طی یک سال گذشته به درخواست فرانسه و اتحادیه اروپا برای جبران اثرات و تبعات خروج آمریکا از برجام، اظهار کرد که شرایط کنونی حساس است و فرانسه همچنان فرصت دارد در کنار دیگر اعضای برجام، و در فرصت بسیار کوتاهی که وجود دارد، نقش تاریخی خود را برای حفظ این توافق ایفا کند چرا که بی تردید از بین رفتن برجام، به نفع ایران، فرانسه، منطقه و جهان نیست./

برچسب ها

آمریکا و اروپا، اتحادیه اروپا، اخبار برگزیده، اروپا، اقتصاد اروپا، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، تحریم، تحریم اقتصادی