دکتر جلالی:

انهدام پهپاد آمریکایی پاسخ تعرض سرزمینی بود

رئیس مرکز پژوهش های مجلس با اشاره به اظهارات ترامپ بعد از ساقط شدن پهپاد آمریکایی، گفت: پاسخ تعرض سرزمینی قطعا سرنگونی پهپاد است، لذا آمریکا هم هیچ اقدامی علیه ایران نخواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، دکتر کاظم جلالی در واکنش به اظهارات دونالد ترامپ درباره انهدام پهپاد فوق پیشرفته امریکایی،گفت: وقتی دشمن به خاک جمهوری اسلامی ایران تعرض می کنند، این حق ماست که در مقابل چنین تعرضی پاسخ مناسب دهیم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: ساقط شدن این پهپاد امریکایی، پاسخ در خوری بود که باید داده می شد. اگر این اتفاق در مرز کشور دیگری یا آمریکا رخ می داد، آیا طور دیگری برخورد می کردند؟

وی افزود: طبیعی است که وقتی آمریکا پهپاد خود را وارد سرزمین ایران می کند باید با پاسخی مواجه شوند و به نظر تهدید، ارعاب و زورگویی نمیتواند پاسخ مناسبی باشد.

جلالی یادآور شد: آمریکایی ها اهل شاخ شونه کشیدن هستند اما اگر به حقوق بین الملل، اصول منطقی و استقلال حاکمیت کشورها رجوع کنند، خواهند فهمید که ایران تنها از حق خود دفاع کرده است.

رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: آمریکا در مقابل اقدامی علیه ما نخواهد کرد، مقامات آمریکایی به خوبی می دانند که این اقدام تعرض به سرزمین ایران بوده و پاسخ تعرض سرزمینی حتما به همین صورت است. لذا آمریکایی ها هیچ کاری نخواهند کرد البته نمی توانند هم انجام دهند./

برچسب ها

پهباد