جاسمی مطرح کرد ؛

گام دوم تعلیق تعهدات برجامی پیام روشنی برای اروپای ها دارد

نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت:گام دوم تعلیق برخی از تعهدات برجامی ایران و آغاز روند انباشت اورانیوم غنی شده بیش از تعهدی که در برجام داشتیم پیام روشنی برای اروپایی ها دارد.

خانه ملت؛  قاسم جاسمی تصریح کرد:ایران بیش از یکسال به طرف های باقی مانده در برجام فرصت داد تا اقدامات عملی خود را برای جبران نبود آمریکا آغاز کنند اما خروجی آن تنها چندبیانیه سیاسی بود و در عمل هیچ اقدامی از سوی آنها مشاهده نشد .

وی افزود:ایران برای دستیابی به حقوق صلح آمیز هسته ای خود که نتیجه سالها تلاش دانشمندان و ثمره خود شهیدان است با کسی تعارف ندارد و نمیتواند تا ابد منتظر اروپایی ها شود که به نظر می رسد اختیاری از خودندارند و در حقیقت ابزار آمریکا برای آرام کردن فضای بین المللی هستند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد:به گفته مسئولین سازمان انرژی اتمی ما به زودی از مرز 300کیلوگرم اورانیوم غنی شده عبور می کنیم و این مقدار آغاز راه است و پس ازآن غنی سازی اورانیوم در کشور برای مصارف صلح آمیز سرعت بیشتری می گیرد.

وی خاطر نشان کرد:اگر اروپایی ها در عمل بتوانند اقدامی کنند که نظر ایران نسبت به برجام و مواد آن مثبت شود، شرایط بهتری ایجاد می‌شود، همانطور که تاکنون نیز به استناد گزارشات آژانس بین المللی انرژی اتمی به هر آنچه که تعهد داشته‌ایم پایبند بوده ایم.

جاسمی تاکید کرد:تازمانی که حقوق ما در برجام رعایت نشود و منفعت کشور از سوی 1+4 ها تامین نشود روند کاهش تعهدات ما نیز ادامه دارد اما اگر منافعی که با امضای برجام باید به ایران تعلق می گرفت تامین شود ما با طرف های برجام مثل گذشته نهایت همکاری را خواهیم داشت.
 

برچسب ها

آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، اروپا، اقدامات ضدایرانی، انرژی اتمی، اورانیوم، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، تحریم، تحریم اقتصادی