رضایی مطرح کرد ؛

ضرورت فعالیت سفارتخانه های ایران در خارج از کشوردر حوزه دیپلماسی اقتصادی

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد سفارتخانه های کشورمان باید به سمت جذب سرمایه گذاران ایرانی خارج نشین حرکت کنند و زمینه ورود تضمین شده سرمایه این افراد به کشور را فراهم کنند.

  خانه ملت  ؛ محمد ابراهیم رضایی در رابطه با اقدامات وزارت امور خارجه در حوزه اجرای دیپلماسی اقتصادی، گفت: وزارت امور خارجه حدود یک سال است که معاونت اقتصادی را راه اندازی کرده از این رو به دلیل نوپا بودن نمی توان به درستی میزان اثربخشی و عملکرد را در شرایط کنونی سنجید.

تمام سفارتخانه های ایران در خارج از کشور باید به فعالیت در حوزه دیپلماسی اقتصادی بپردازند

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بر اساس عزم و تحول ایجاد شده در حوزه دیپلماسی، تمام سفارتخانه های ایران در خارج از کشور باید به فعالیت در حوزه دیپلماسی اقتصادی بپردازند.

هم اکنون سفراء کشورمان در حال تلاش هستند از طریق رایزنی با هموطنان سرمایه گذار کشور، زمینه ورود سرمایه این افراد در میهن اسلامی را فراهم کنند.
وی با اشاره به اینکه طبق سیاست های پیش بینی شده برای حوزه دیپلماسی اقتصادی، سفارتخانه های کشورمان باید به سمت جذب سرمایه گذاران ایرانی خارج نشین حرکت کنند، ادامه داد: در واقع هم اکنون سفراء کشورمان در حال تلاش هستند از طریق رایزنی با هموطنان سرمایه گذار کشور، زمینه ورود سرمایه این افراد در میهن اسلامی را فراهم کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: برای افزایش میزان سرمایه گذاری خارجی در کشور نیاز به هم افزایی در بین دستگاه های داخلی است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در این راستا، خاطرنشان کرد: این مهم در حالیست که ایران در شرایط جنگ اقتصادی با آمریکایی ها به سر می برد لذا می توان با بهره گیری از دیپلماسی اقتصادی زمینه خنثی سازی تحریم ها و تهدیدها را ایجاد کنیم./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، افزایش سرمایه، اقدامات ضدایرانی، امنیت سرمایه گذاری، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، تحریم، تحریم اقتصادی، تحریم ها