جواد حسینی کیا مطرح کرد ؛

راه حفظ و نجات برجام برای اروپایی ها روشن است

حسینی کیا در مجلس اعتقاد دارد بازیگران اروپپایی برجام باید هم اکنون بدعهدی هایش را جبران کند.

  خانه ملت؛ جواد حسینی کیا در خصوص سفر مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به اروپا و تاکید بر ادامه پایبندی اتحادیه اروپا به برجام، گفت: کشورهای حاضر در برجام باید بدانند که مهلت 60 روزه برجامی آنها رو به پایان بوده و این اقدام موضع گیری ایران در قبال بدعهدی آنها است.

نماینده مردم سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هم اکنون راه برای حفظ و نجات برجام برای اروپایی ها روشن است، اظهار کرد: در واقع طبق بیانیه شورای عالی امنیت ملی، کشورمان آمادگی دارد به مشورت های خود با اعضای باقی مانده برجام در تمامی سطوح ادامه دهد اما نسبت به هر اقدام غیر مسئولانه عکس العمل قاطع و سریع نشان خواهد داد.

وی اشاره به اینکه طرف های غربی تلاش می کنند دسیسه ای را علیه ایران محقق کنند، ادامه داد: در واقع آمریکایی ها نقش پلیس بد را بازی می کنند و در این بین اروپایی ها نیز نقش پلیس خوب را بر عهده گرفتند.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: به عبارتی مشاهده می شود که در مواجه با برجام، اروپایی ها تلاش کردند ایران را به حفظ برجام توصیه کنند اما در واقعیت خودشان نسبت به تعهدشان بی توجهی کردند.

حسینی کیا  در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: کاهش سطح تعهدات برجامی هشدای برای هم پیمانان آمریکایی ها است که هر چند وقت یکبار تلاش می کنند اقدامات ضدایرانی را انجام دهند./
 

برچسب ها

آمریکا و اروپا، اتحادیه اروپا، اخبار برگزیده، اروپا، اقتصاد اروپا، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، تحریم، تحریم اقتصادی، تحریم ها