صفاری نطنزی مطرح کرد ؛

خنثی سازی تحریم های واشنگتن با نقش آفرینی سفرا در دیپلماسی اقتصادی

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد نقش آفرینی سفرا در حوزه دیپلماسی اقتصادی با توجه به اعمال تحریم های یکجانبه آمریکا اهمیت دوچندان دارد.

 خانه ملت ؛ مرتضی صفاری نطنزی با اشاره به فرصت رایزنی با کشورهای همسایه در راستای خنثی سازی تحریم ها، گفت: آمریکایی‌ها طی چند مدت گذشته به اکثر کشورها خصوصا همسایگانمان سفر کرده و حتی با مقامات آنها تماس برقرار می‌کنند تا این کشورها را از برقراری روابط با ایران اسلامی منصرف کنند.

نماینده مردم نطنز و بخش قمصر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در این بین حتی مقامات دولت ترامپ نه تنها با دولت‌های دیگر بلکه با روسای شرکت‌های مختلف خارجی ارتباط برقرار کرده اند تا در مناسبات اقتصادی کشورمان خلل ایجاد کنند و حتی آنها را از مبادله اقتصادی با ایران بترسانند.

وی با اشاره با یادآوری اینکه رهبر انقلاب بر دیپلماسی فعال و توسعه روابط با همه مناطق جهان خصوصا همسایگان تاکید جدی دارند، افزود: با توجه به تلاش آمریکا برای محدود سازی کشورمان ضروری است تا به شکل متقابل در شرایط تحریمی فعالیت جدی تری در این زمینه داشته باشیم که این مهم بر عهده وزارت امور خارجه است.

این نماینده مردم در مجلس دهم اظهار کرد: دستگاه دیپلماسی کشورمان در چنین شرایطی باید فعال شود تا در وهله نخست تلاش آمریکایی‌ها را خنثی کند و همچنین در گام بعدی روابط کشورمان به ویژه همکاری اقتصادی با دیگر کشورها را توسعه دهد.

صفاری نطنزی اعتقاد دارد اقدامات مذکور به افزایش صادرات تولیدات ایرانی در خارج از کشور و جذب سرمایه های جدید کمک شایانی می‌کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به نظر می رسد سفیران کشورمان باید با مسائل اقتصادی بیشتر آشنا شوند تا بتوانند در این راستا نقش آفرینی کنند./

پایان پیام

برچسب ها

اثرات اقتصادی و اجتماعی، اخبار برگزیده، ارزش اقتصاد، افزایش سرمایه، امنیت سرمایه گذاری