بروجردی مطرح کرد؛

امارات در تجاوز آمریکا شریک است

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، با بیان اینکه پهپاد از پایگاه آمریکا در امارات به پرواز درآمده و وارد حوزه قلمرویی ایران شده است، گفت: امارات در تجاوز آمریکا شریک است و باید مسئولیت عواقب این امر را بپذیرد.

 خانه‌ملت ؛ علاالدین بروجردی با یادآوری انهدام پهباد آمریکایی و واکنش ترامپ،گفت: امارات باید مسئولیت حادثه اخیر را بپذیرد زیرا این پهپاد از پایگاه آمریکا در امارات به پرواز درآمده است.

امارات باید مسئولیت تجاوز سرزمینی آمریکا به ایران را بپذیرد

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: امارات متحده عربی در تجاوز آمریکا به حریم هوایی جمهوری اسلامی ایران شریک است و باید مسئولیت عواقب این امر را بپذیرد.

وی معتقد است: متاسفانه امارات فراتر از اندازه خود در ایجاد بحران در منطقه گام برداشته است، غافل از اینکه این بازی با آتش در منطقه حساس ما به نفع و مصلحت امارات نیست.

بروجردی یادآور شد: تصور اینکه امارات از پشتوانه آمریکا برخوردار است، باطل است، لذا اقدام مقامات ایرانی در فراخواندن کاردار امارات منطقی و منطبق بر حقوق بین المللی است زیرا امارات باید مسئولیت را بپذیرد. آمریکایی‌ها اشتباه بزرگی مرتکب شدند لذا امیدواریم این اشتباهات را تکرار نکنند.

عدم مذاکره با آمریکا موضع صریح و آشکار ایران است

این نماینده مردم در مجلس دهم تاکید کرد: جمهوری اسلامی پیشنهاد مذاکره با آمریکای ترامپ را با صراحت رد کرده و آن را غیرعملی اعلام نموده و این موضع آشکار و صریح ایران است زیرا اصولا مذاکره با هدف تفاهم صورت می‌گیرد اما ما بعد از برجام آمریکا را آزمودیم و متوجه شدیم که آمریکا قابل مذاکره نیست و پیشنهاد جدید هم غیر قابل قبول است.

وی ادامه داد: آمریکا سعی می‌کند در جهت فریب افکار عمومی اقدام کنند اما ملت ایران هوشمندتر از این است که فریب را بخورد.

اروپایی‌ها باید از آخرین فرصت خود استفاده کنند/ ایران با اتمام فرصت 60 روزه گام بعدی را بر می‌دارد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، در ادامه یادآور شد: سیاست ایران ایجاد تنش در منطقه نیست، اروپا در فرصت 60 روزه باید به تعهدات خود عمل کند لذا حرکت بعدی ما عملی نمودن گام دوم تصمیم شورای عالی امنیت ملی در جهت کاهش تعهدات برجام است، این تصمیم منطبق بر خود برجام و کاملا طبق سیاست‌هایی است که تا پیش از این هم به آنها پایبند بودیم. اروپایی‌ها باید از آخرین فرصت خود استفاده کنند./
 

برچسب ها

آل سعود، آمریکا و اروپا، اتحادیه اروپا، اخبار برگزیده، اروپا، اقتصاد اروپا، امارات، تروریست ها، عربستان