جمالی نوبندگانی مطرح کرد؛

سیاست اصولی ما ایجاد امنیت در منطقه و تعامل سازنده با همسایگان است

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امنیت ایران از خاک هر کشوری تهدید شود و هر کشوری که اجازه دهد آمریکا از سرزمینش برای تهاجم به ایران استفاده کند با آن مقابله می کنیم.

 خانه‌ملت؛ محمد جمالی نوبندگانی با اشاره به برخی خبرها در مورد اینکه پهپاد متخاصم آمریکایی از خاک امارات وارد ایران شده است گفت: سیاست اصولی ما ایجاد امنیت در منطقه و تعامل سازنده با همسایگان است و همواره نشان داده ایم این که آرامش و ثبات همه کشور ها به خصوص کشوری همسایه از الویت های ما است.

وی افزود: مشترکات زیادی بین ایران و همسایه های جنوبی ما وجود دارد، دین، قبله، مرز آبی و حجم مبادلات تجاری همه و همه می تواند باعث نزدیکی ما با همسایگان مان باشد و آنها باید بدانند ایران دوست واقعی و ماندگار آنها خواهد بود و مثل آمریکا به عنوان گاو شیرده به آنها نگاه نمی کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: در کنار این تلاش ها اگر کشوری بخواهد پایگاه های نظامی خود را در اختیار آمریکا و علیه ایران قرار دهد از نظر ما آنجا پایگاه آمریکایی ها است و هر اقدامی لازم باید انجام خواهیم داد.

وی ادامه داد: کشورهایی نظیر عربستان و امارات که از جایگاه مردمی ومقبولیت داخلی در کشورشان برخوردار نیستند مجبورند برای حفظ امنیت و کیان خود به آمریکا وابسته شوند و اگر روزی متوجه شوند آمریکا به دنبال تاراج منابع آنها برای پیشبرد اهداف خود است اما ایران به دنبال ایجاد آرامش و صلح در منطقه برای همه ملت ها، حتما در مسیر خود تجدید نظر خواهند کرد./
 

برچسب ها

آل سعود، آمریکا، اخبار برگزیده، امارات، تروریست ها، سپاه پاسداران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، عربستان