چنارانی مطرح کرد ؛

ایران باید پای حرفهای خود محکم بایستد

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: اتحادیه اروپا نتوانست به تعهدات خود عمل کند هنوز هم در برجام می مانیم تا ببینیم آیا شرایط تغییر خواهد کرد یا نه! ولی متاسفانه اعتمادی که به کشورهای اروپایی کردیم بی پاسخ ماند.

خانه ملت ؛ هاجر چنارانی در خصوص اقدامات اخیر آمریکا گفت: آمریکا دشمن قسم خورده ایران است و مواضع این کشور با ایران مواضع دوستانه نخواهد بود. اگر در مقابل آمریکا کوتاه بیاییم شاهد پیشروی این کشور خواهیم بود و هر چقدر بر مواضع خود محکم بایستیم آمریکا عقب نشینی خواهد کرد.

وی افزود: محکم ایستادن ایران بر سر مواضع خود در قضیه سرنگونی پهپاد آمریکایی نشانگر قدرت ایران است که اجازه ورود و تجاوز به مرزهای خود را نمی دهد.

چنارانی گفت: آمریکا اگر قرار بود برعهد خود پایبند باشد الان در 1+5 قرارداد داشت ولی این کشور در برجام بدعهدی کرد و به صورت یکجانبه از این عهدنامه بین المللی خارج شد.

عده‌ای گمان می کنند اگر با آمریکا مذاکره کنیم شرایط بهتر می شود

چنارانی ادامه داد: حتی در داخل کشور هستند که هنوز مواضع غیردوستانه آمریکا را نسبت به ایران نمی‌بینند و گمان می کنند که اگر اجازه دهیم آمریکا با ما مذاکره کند مشکلات کشور حل می‌شود و به این گمانه زنی ها دامن می زنند

ما هنوز هم در برجام هستیم و به تعهدات خود عمل کردیم ولی آمریکا امروز به دنبال چیزی است که داشت ولی از دست داد
عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی تاکید کرد: ما هنوز هم در برجام هستیم و به تعهدات خود عمل کرده ایم ولی آمریکا امروز به دنبال چیزی است که داشت ولی از دست داد، جمهوری اسلامی ایران هیچگاه مذاکره و توافق یک جانبه با آمریکا را نمی پذیرد زیرا با منافع ملی کشورمان منافات دارد.

ایران باید پای حرفهای خود محکم بایستد

وی تصریح کرد: اتحادیه اروپا عملا نتوانست به تعهدات خود عمل کند، ایران باید یک بار برای همیشه پای حرف‌های خود بماند. در شرایط سخت و خاصی قرار داریم ولی با این وجود در برجام می مانیم تا ببینیم شرایط تغییر خواهد کرد یا نه! ولی متاسفانه اعتمادی که به کشورهای اروپایی کردیم تا الان بی پاسخ مانده است.
 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اتحادیه اروپا، اخبار برگزیده، اروپا